Kredi Kartı Başvurusu İçin Bilmeniz Gerekenler

Modern zamanların dezavantajlarından biri, insanların gerçekten ihtiyaç duymadıkları pek çok şeyi edinme eğiliminde olmalarıdır. Geniş bir tüketici pazarını hedefleyen çok sayıda gadget ve hizmet ortaya çıktı ve bu çeşitli icatların ortaya çıkması, bir şekilde insanların gözlerini kör etti.

Reklam

Finans, özellikle para, birçok insanın en büyük endişelerinden biri olduğu için, çok çeşitli finansal yönetim hizmetleri ve finansal seçenekler ortaya çıktı. Bitmek bilmeyen finansal yönetim hizmetleri arasında en görünür olanlardan biri de kredi kartıdır.

Reklam

Kredi Kartı Başvurusu İçin Bilmeniz Gerekenler

Kredi kartı başvurusu yaptığınızda elde ettiğiniz maddi kolaylık birçok kişi tarafından ifade edilse de bu, her finansman kolaylığının sizin için veya bu konuda herkes için geçerli olduğu anlamına gelmez


Kredi kartı başvurusu
yaptığınızda elde ettiğiniz maddi kolaylık birçok kişi tarafından ifade edilse de bu, her finansman kolaylığının sizin için veya bu konuda herkes için geçerli olduğu anlamına gelmez.

İnsanlar kredi kartı başvurusu yaptığında her zaman bir sebep vardır. Mali durumlarını yönetmek, fazladan paraya ihtiyaç duymak veya büyük bir harcamaya hazırlanmak için olabilir. Ancak sebebi ne olursa olsun insanlar getirdiği kolaylıklardan dolayı kredi kartına başvururlar. Şimdiye kadar sanal ve fiziki maillerinizde ‘ön onaylı’ kredi kartı kampanyalarından nasibini almış olabilirsiniz. İnsanlar bir kredi kartı başvurusunda bulunduklarında oldukça savunmasız olduklarından, bazı kredi kartı düzenleyicileri, düşük tanıtım APR’si vererek, sayısız avantaj arasında yıllık ücret teklifleri sunarak bu insanları cezbeder. Bu kadar çok alternatifin ve “değer” fırsatlarının eğilimi, kredi kartı başvurusu yapmak isteyen kişiyi etkilemeye yöneliktir.

Kredi kartı başvurusu yaptığınızda inkar edilemeyecek kadar çok artı ve eksi listesi vardır, ancak gerçekten kredi kartı başvurusunda bulunmaya karar verdiyseniz, bunlar kredi kartıyla alışveriş yolculuğunuzda size yol gösterebilecek faydalı ipuçlarından bazılarıdır


Kredi kartı başvurusu
yaptığınızda inkar edilemeyecek kadar çok artı ve eksi listesi vardır, ancak gerçekten kredi kartı başvurusunda bulunmaya karar verdiyseniz, bunlar kredi kartıyla alışveriş yolculuğunuzda size yol gösterebilecek faydalı ipuçlarından bazılarıdır.

Aslında, kredi kartı başvurusunda bulunmaya karar verdiyseniz izlemeniz gereken üç kolay adım vardır. Öncelikle internette gezinin ve kredi kartları hakkında biraz araştırma yapın. Bunu yaparak, farklı kredi kartı şartlarını ve türlerini tanıyabilirsiniz. İkinci olarak ihtiyacınıza en uygun kredi kartlarını karşılaştırabilir ve son olarak artık bir banka temsilcisine giderek veya internet üzerinden kredi kartı başvurusu doldurarak dilediğiniz kredi kartına başvurabilirsiniz.

Doğru kredi kartını hızlı ve kolay bir şekilde bulmak için öncelikle kredi kartı başvurusunda bulunmadan önce kredi kartı şartlarına hakim olduğunuzdan emin olun


Doğru kredi kartını
hızlı ve kolay bir şekilde bulmak için öncelikle kredi kartı başvurusunda bulunmadan önce kredi kartı şartlarına hakim olduğunuzdan emin olun. Kredi kartı başvurusunda bulunduğunuzda, “kredi kartının” gerçekte ne olduğunu bilmelisiniz. Masraf içeren bir borçlanma şekli olan kredi kartlarının genellikle altında yatan kredi koşulları ve genel maliyetinizi etkileyen koşulları vardır. Bu nedenle, kredi kartı başvurusunda bulunmadan ve hesap açmayı kabul etmeden önce şartları ve ücretleri karşılaştırmanız en iyisidir. İyi anlaşılması gereken önemli terimlerden bazıları, yıllık yüzde oranını veya APR’yi içerir.

Bir kredi kartı başvurusunda bulunduğunuzda, APR’nin kredi hesabınızı nasıl etkilediğini bilmelisiniz. Yıllık oran olarak ifade edilen kredi maliyetinin bir ölçüsü olan APR, daha sonra hesapta ve hesap özetinizde yükümlü kalmamanız için kredi kartına başvurmadan önce açıklanmalıdır. APR’nin yanı sıra, her fatura dönemi için ödenmemiş bakiyesi ve finansman gideri hakkında fikir sahibi olabilmeleri için, kart hamiline tamamen kredi kartı başvurusunda bulunmadan önce dönemsel oran açıklanmalıdır. Bir kredi kartına başvurmadan önce bilmeniz gereken diğer önemli terimler, ücretsiz dönem veya “ödemesiz dönem”, yıllık ücretler, işlem ücretleri ve diğer ücretler, diğer maliyetler ve özellikler ve ortalama günlük bakiye, düzeltilmiş bakiye gibi finansman gideri için bakiye hesaplama yöntemidir. , önceki bakiye ve iki döngülü bakiyeler. Tüm bu terimleri araştıracak kadar sabırlı biri değilseniz, bir kredi kartı başvurusunda bulunmadan önce kartı veren kuruluşun bakiyenin nasıl hesaplandığını açıklayacağından ve aylık faturanızda görünmesi gerektiğinden emin olun. ifadeler.

Bir yanıt yazın