Kötü Kredi Puanına Rağmen İyi Ev Kredisi Koşullarında Yem Almak

Ev kredisi almak, okuldaki her akademik yılın sonunda denklik almak gibidir. Size herhangi bir takdir belgesi verilmeden önce, bu tür bir takdirin gerekliliklerine uymalısınız. Örneğin, size bir akademik ödül verilmeden önce, her bir konuda veya tüm konularda gerekli genel ağırlıklı ortalamayı sağlamanız gerekir. Diğer ödüller de, okul yılının sonunda hak eden öğrencilere verilmeden önce belirli kriterleri takip eder.

Reklam

Aynı şey konut kredisi alırken de geçerli. Konut kredisi alabilmeniz için yerine getirmeniz gereken bazı şartlar vardır. Bunlardan biri, iyi bir kredi notuna sahip olmanız gerektiğidir.

Reklam

Kötü Kredi Puanına Rağmen İyi Ev Kredisi Koşullarında Yem Almak

Bununla birlikte, ev kredilerinin yaygınlaşmasına rağmen, hala sadece kredi notu kötü olduğu için ev kredisi alamayan binlerce kişi var


Bununla birlikte, ev
kredilerinin yaygınlaşmasına rağmen, hala sadece kredi notu kötü olduğu için ev kredisi alamayan binlerce kişi var. Ödenmemiş kredilerini ödemedeki herhangi bir gecikmenin kredi sicillerinde “leke”ye neden olduğunun tam olarak farkında değiller, bu nedenle iyi bir ev kredisi almakta zorlanacaklar.

Başka bir deyişle, kötü bir kredi puanına sahip olmak, size yüksek faiz ödemeli ev kredisi vererek, borç verene sizden daha fazla para alması için bir sebep verdiğiniz anlamına gelir. Yeni evinizi alacak paranız olmadığı için ev kredisi almak istiyorsunuz ve kredi notunuz düşük olmasına rağmen ısrarla konut kredisi almakta ısrar ederseniz size maddi yük biniyor. Bu senin için korkunç bir durum olurdu.

Neyse ki, kötü bir kredi notuna sahip olmanıza rağmen sizin için hala kredi seçenekleri var


Neyse ki, kötü
bir kredi notuna sahip olmanıza rağmen sizin için hala kredi seçenekleri var. Yeni evlerinin satın alımını finanse etmek için bir krediyi güvence altına almakta güçlük çeken bireyler için kötü kredili ev kredisi sunan ticari borç verenler var. Ancak, kötü kredi durumunuz nedeniyle borç veren için otomatik olarak “büyük bir risk” haline geleceğinizi unutmayın. Bu nedenle, ev kredilerinizi kararlaştırılan süre içinde geri ödeyebileceğinizin bir güvencesi olarak sizden daha yüksek faiz oranı talep etmelerini bekleyin.

Kötü kredi puanı sizi gerçekten çarkın dibinde olanın siz olduğunuz bir duruma sokacaktır. Bu nedenle, tercih ettiğiniz borç vereni hala başka bir şansı hak ettiğinize ve onlar için bir risk oluşturmadığınıza güçlü bir şekilde ikna etmeniz gerekir. Nasıl yapılır? Aşağıdaki yönergelere bir göz atın ve bunları takip ettiğinizden emin olun.

Piyasadaki en uygun kötü kredili konut kredisi teklifi için araştırma yapın


Piyasadaki
en uygun kötü kredili konut kredisi teklifi için araştırma yapın. Kredi notu düşük olan konut kredilerinin şartlarını ve koşullarını ve faiz oranlarını öğrenmek için bölgenizdeki çeşitli ticari borç verenleri ve finans kuruluşlarını ziyaret etmeyi tercih edebilirsiniz. Ek olarak, bu finans kurumları içindeki kişisel bir irtibat, kredi probleminizde çok yardımcı olabilir.

Kredi notunuzu henüz vakit varken temizleyin. Hesabınızda yanlış girişler varsa, en iyisi bu konuyla ilgili olarak yetkililerin dikkatini çekmeniz ve yanlış derecelendirme kaydınızı silmelerini sağlamanızdır. Ayrıca, önceki borç verenlerinizden sizi herhangi bir mali yükümlülükten kurtaran bazı sertifikalar isteyebilirsiniz. Bu şekilde, başka bir kredi alamadan önce kredi notunuzun iyileşmesi gerçekleşecektir.

Kredi notu düşük olan bir ev kredisi almak gerçekten göz korkutucu bir görev olabilir


Kredi notu düşük
olan bir ev kredisi almak gerçekten göz korkutucu bir görev olabilir. Ancak notunuzu mümkün olan en kısa sürede temizlemeyi başarırsanız, daha sonra size mali yük olmayacak bir konut kredisi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın