Kredi Puanını Nasıl Artırabileceğinizin Yolları

Günümüz toplumunda iyi bir kredi puanına sahip olmak çok önemlidir. Pek çok insanın sahip olması gereken bir şey ve aynı zamanda bugün insanların iyi bir kredi puanına sahip olmak için hemen hemen her şeyi yapmaya değer olduğunu düşündükleri bir şey. İyi bir kredi puanına sahip olarak, kredi ve teminatsız kredi kartlarına başvurmak çok daha kolaydır.

Reklam

Halihazırda iyi bir kredi puanınız varsa, mümkün olan en iyi kredi ve kredi kartı anlaşmalarını elde etmek için puanınızı yükseltmek isteyeceksiniz. Örneğin, 688 kredi puanınız varsa ve kredi şirketi, 690 kredi puanınız varsa faiz oranını düşürür. İki puan, faiz ödemekten binlerce dolar tasarruf anlamına gelebilir.

Reklam

Kredi Puanını Nasıl Artırabileceğinizin Yolları

Bu nedenle zaten iyi bir kredi notunuz olsa bile kredi notunuzu yükseltmek sizin için çok önemlidir


Bu nedenle zaten
iyi bir kredi notunuz olsa bile kredi notunuzu yükseltmek sizin için çok önemlidir. Bu, daha düşük faiz oranları ve ayrıca ihtiyacınız olan kredileri alma şansınızın artması anlamına gelir.

Kredi puanınızı önemli ölçüde artırmanın birkaç yolu vardır. Bazı yolların başarılması zaman alır ve bazılarının yapılması yalnızca birkaç hafta, hatta birkaç gün sürer. Ancak bir an önce üzerinde çalışmaya başlarsanız tüm emeklerinize değeceğini göreceksiniz.

Bu nedenle, kredi puanınızı yükseltmenin bazı yollarını burada bulabilirsiniz


Bu nedenle, kredi
puanınızı yükseltmenin bazı yollarını burada bulabilirsiniz.

Kredi puanınızı yükseltmenin ilk yöntemi, kredi raporlarında hata olup olmadığını kontrol etmektir. Küçük hatalar bile kredi notunuzu önemli ölçüde etkileyebilir. Bu nedenle, düşük kredi puanınızın bir hatadan kaynaklandığından şüpheleniyorsanız, kredi raporlama kuruluşlarıyla iletişime geçmeli ve rapor hakkında onlara itiraz etmelisiniz. Raporlama yapan kuruluşun otuz gün içinde varsa hataları araştırması ve düzeltmesi kanunun bir parçasıdır.

Kredi puanınızı nasıl yükseltebileceğinize ilişkin bir sonraki adım, bakiyelerinizi her ay ödemektir


Kredi puanınızı nasıl
yükseltebileceğinize ilişkin bir sonraki adım, bakiyelerinizi her ay ödemektir. Bu sizi borçtan uzak tutabilir ve faiz oranından çok tasarruf etmenizi sağlayabilir. Ayrıca bu, borcunuzu etkin bir şekilde yönetebileceğinizi ve dolayısıyla kredi puanınızı yükseltebileceğinizi gösterecektir.

En fazla iki olmak üzere yalnızca birkaç kredi kartına sahip olmak, kredi puanınızı yükseltecektir. Beş veya daha fazla kredi kartına sahip olmak aslında kredi puanınızı düşürür. Bu nedenle sadece iki kredi kartınızın olması önemlidir.

Daha önce borç aldıysanız zamanında ödemeniz önemlidir


Daha önce borç
aldıysanız zamanında ödemeniz önemlidir. Bunun kredi puanınız üzerinde olumlu bir etkisi olacaktır çünkü kredi raporlama kuruluşlarına ve ayrıca alacaklılara borcunuzu etkin bir şekilde yönetebileceğinizi gösterecektir. Ancak daha önce borç aldıysanız ve vadesi çok geçtiyse hemen ödemeniz gerekir. Zamanla bu eski geç ödemeler önemsiz sayılacak ve geçerliliğini yitirecektir.

Kredi puanınızı yükseltmenin bir başka yolu da kredi kartlarınızı etkin bir şekilde yönetmektir. Sahip olduğunuz kredi kartlarının her birinde kredi limitinizin tamamını kullanmayın. Örneğin 2000, 2500 ve 3000 dolar limitli kredi kartlarınız varsa tek kartta 1800 dolar kullanmaktansa her kartta 600 dolar kullanmak daha iyidir. Her zaman bir şeyi aklınızda tutun; kredi kartı limitinizin sadece %50’sinden daha azını kullanmanız kredi puanınız için en iyisidir.

Bunlar, kredi kartı puanınızı yükseltmek için kullanabileceğiniz yöntemlerden bazılarıdır


Bunlar, kredi kartı
puanınızı yükseltmek için kullanabileceğiniz yöntemlerden bazılarıdır. Tüm bunları takip etmek, kredi puanınızın yükselmesini ve gelecekte daha iyi fırsatlarla sonuçlanmasını sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın