Kredi Puanınızı Yükseltme: Bunu Hızla Yapmanın Yolları

Bir kredi veya kredi kartınız reddedildiyse, krediye layık olup olmadığınızı belirleyecek önemli bir sayı ile ilgili olabilir. Bu sayıya kredi puanınız denir. Bu numara, bankalar ve kredi kartı şirketleri gibi alacaklıların onlara geri ödeme yapıp yapmayacağınızı bilmek için bakacağı numaradır.

Reklam

Bu numaraları, borç aldığınız eski alacaklılardan kredi geçmişiniz hakkında da bilgi alan kredi raporlama ajanslarından alırlar. Faturalarınızı zamanında ödeyememeniz kredi notunuzu düşürür. Kötü bir kredi puanına veya düşük bir kredi puanına sahip olmak, en iyi kredi kartı ve kredi anlaşmalarını alma şansınızı azaltacaktır.

Reklam

Kredi Puanınızı Yükseltme: Bunu Hızla Yapmanın Yolları

Alacaklıların bu bilgilere erişimi olduğunu pek çok kişinin bilmediği bir gerçektir


Alacaklıların bu bilgilere
erişimi olduğunu pek çok kişinin bilmediği bir gerçektir. Ancak, krediye layık bir kişi olsanız da olmasanız da, bu bilgilerin bir güvenlik görevi göreceğini anlamalısınız.

Alacaklılar, bu bilgi veya bu basit üç haneli sayı aracılığıyla, başvurduğunuz kredi kartı veya kredi için onaylanıp onaylanmayacağınıza karar verecektir. Bazen, düşük bir kredi puanına sahip olmak size bir kredi kartı veya kredi kazandırabilir. Bununla birlikte, genellikle daha yüksek faiz oranlarına sahip olacaktır çünkü borç veremeyecek kadar riskli kabul edileceksiniz.

Bu nedenle, mümkün olan en iyi kredi ve kredi kartı fırsatlarına erişmek için kredi puanınızı yükseltmeye çalışmalısınız


Bu nedenle, mümkün
olan en iyi kredi ve kredi kartı fırsatlarına erişmek için kredi puanınızı yükseltmeye çalışmalısınız. Kredi notunuzun düşük olmasının, kendi evinize telefon hattı çekmek gibi basit bir teknolojiye erişmekte zorlanacağınız anlamına da geleceğini bilmelisiniz. Bunun nedeni, günümüzde giderek daha fazla telefon şirketinin ve diğer kamu hizmeti şirketlerinin, aylık faturaları muhtemelen ödeyip ödemeyeceğinizden emin olmak için bir kişinin kredi puanına bakmasıdır.

Bu nedenle, kredi puanınızı hızlı bir şekilde nasıl artırabileceğinize dair yolları burada bulabilirsiniz.

Alışılmadık derecede düşük bir kredi puanınız varsa, üç büyük kredi bürosundan bir kredi raporu isteyin


Alışılmadık derecede düşük
bir kredi puanınız varsa, üç büyük kredi bürosundan bir kredi raporu isteyin. Bunu yaparak, kredi geçmişinizi öğrenebilir ve her raporu karşılaştırabilir ve kredi puanınızı zedeleyebilecek hatalar içerip içermediğini belirleyebilirsiniz.

Örneğin, belirli bir raporun ödenmemiş bir borç içerdiğini fark ettiyseniz, ancak daha önce ödediyseniz, bir mektup ve borcun tamamını ödediğinize dair bir kanıt göndererek hatayı düzeltmeniz gerekir. Bunun gibi hatalar kredi puanınızı düşürür. Bunu yaparak otuz gün içinde kredi notunuzu yükseltebileceksiniz. Kredi bürolarının kredi raporunuzdaki herhangi bir hatayı düzeltmekle yükümlü olduğunu ve bunun kanunda olduğunu da bilmelisiniz.

Yapmanız gereken bir sonraki en iyi şey, sahip olduğunuz borcu ödemektir


Yapmanız gereken bir
sonraki en iyi şey, sahip olduğunuz borcu ödemektir. Örneğin kredi kartı borcunuz varsa hepsini birden ödemek zorunda değilsiniz. Bütün bunlardan kasıt, kredi kartı borcunuzu, kredi limitinizin %50’sini aşmayacak bir bakiyeye sahip olmayacak şekilde kapatmaktır.

Son olarak, kredi notunuzu yükseltmek için yapabileceğiniz en önemli şey, tüm faturalarınızı zamanında ödemektir. Bunu yaparak, alacaklılar kredi faaliyetleriniz hakkında herhangi bir olumsuz şey rapor etmeyeceklerdir. Faturalarınızı zamanında ödeyerek kredi notunuzu yükseltebileceksiniz. Bu, kredi puanınızı yükseltmenin en hızlı yoludur.

Bir yanıt yazın