Yüksek veya Düşük: Ulusal Ortalama Kredi Puanını Takip Etmek

Kredinin, anında ödeme veya teminat olmaksızın bir alım satım sistemi olduğu söylenir. Kredi, kredi kartı veya kredi şeklinde olabilir.

Reklam

Kredi kartı veya kredi başvurusu yapmak isteyen herhangi bir kişi, kredi veren tarafından belirlenen kural ve düzenlemelere uymak zorundadır. Herhangi bir kredi başvurusunun onaylanması için önemli bir faktör, kredi puanınızdır.

Reklam

Yüksek veya Düşük: Ulusal Ortalama Kredi Puanını Takip Etmek

Kredi notu, kredi veren kurumların size kredi verilip verilmeyeceği konusunda belirleyici faktördür


Kredi notu, kredi
veren kurumların size kredi verilip verilmeyeceği konusunda belirleyici faktördür. Mevcut kredi durumunuz ve geçmiş kredi durumunuz bir kredi puanını oluşturur.

Her ülkenin, ülkenin mali durumunu belirlemek için takip etmesi gereken standart bir kredi puanı vardır. Amerika Birleşik Devletleri’nin ulusal ortalama kredi puanı 580 ila 650 arasındadır. Yüksek bir kredi puanınız varsa, büyük olasılıkla size kredi talepleri verilecektir.

Kredi puanı hem kredi alabilmeniz hem de ulusal ortalama kredi notunuzu dengelemeniz için oldukça önemli olduğundan, yapmanız gerekenler var


Kredi puanı hem
kredi alabilmeniz hem de ulusal ortalama kredi notunuzu dengelemeniz için oldukça önemli olduğundan, yapmanız gerekenler var.

Uzmanlardan yardım isteyin.

Borç veren kurumların düşük faizleri veya diğer cazip kredi teklifleri sizi şaşırtmasın


Borç veren kurumların
düşük faizleri veya diğer cazip kredi teklifleri sizi şaşırtmasın. Olumlu bir fikirle bir anlaşmayı kapatmadan önce bir uzmana danışmak en iyisidir.

Mali danışmanlar, mali durumunuzu düzgün bir şekilde yönetmenize yardımcı olacaktır. Size mali durumunuzu göstermekten sorumludur. Kredi almayla ilgili konularda da yardım kaynağınız olabilir. Büyük olasılıkla, kredi almanın artıları ve eksileri ve kredi veren kurumların bir karara varmadan önce ihtiyaç duyduğu birçok gereksinim hakkında size tavsiyede bulunacaktır.

Son tarihinizin kaymasına izin vermeyin


Son tarihinizin kaymasına
izin vermeyin.

Faturalarınızı zamanında veya son ödeme tarihinden önce ödediğinizde, iyi bir kredi itibarı sağlamış olursunuz. Vaktinden önce ödeme yapmanın bir başka avantajı da bakiyelerinizi düşük tutuyor olmanızdır.

Faturaların geç ödenmesi, borç veren kurumların sizin hakkınızda kötü izlenim bırakmasının yanı sıra, kredi notunuzun yüksek tutulması için de olumsuz olabilir


Faturaların geç ödenmesi,
borç veren kurumların sizin hakkınızda kötü izlenim bırakmasının yanı sıra, kredi notunuzun yüksek tutulması için de olumsuz olabilir. Geç ödemelerden kaçınmak için son ödeme tarihlerini takip etmek en iyisidir. Kredinizin son ödeme tarihinden bir hafta önce “ödeme zamanı” olduğunu kendinize söyleyin.

İlginizi düşük tutun.

Kredi faizleri, kredi puanınızın yanı sıra ulusal ortalama kredi puanınızın ne kadar iyi veya kötü olduğunu belirler


Kredi faizleri, kredi
puanınızın yanı sıra ulusal ortalama kredi puanınızın ne kadar iyi veya kötü olduğunu belirler. Düşük kredi faizleriyle, muhtemelen iyi bir kredi durumunuzu sürdüreceksiniz.

Kredi veren kuruluşlar arasında verdikleri kredi faizi ile ilgili bir anket yapmanız önerilir. Anketinizi yaptıktan sonra, size düşük ilgi gösterebilecek ancak yine de size kaliteli hizmet sunacak olanları seçin.

Birleştirin


Birleştirin
.

Konsolidasyona tabi tutulmak, genellikle borç verenlere olan ödenmemiş borçlarını ödemekte sorun yaşayan kişilerde yaygındır. Bu tür insanlara çok fazla ödeme baskısından kurtulmaları için konsolidasyon önerilir.

Değerlendirin ve yeniden değerlendirin


Değerlendirin ve yeniden
değerlendirin.

Kendi muhasebeciniz olun. Finansal sorunların üst üste yığılmasına izin vermeyin, kredi raporlarının kapınıza gelmesini beklemek yerine, kendinizinkini yapın. Bunu yaparak, kredi raporlarınızla ilgili olarak güncellenirsiniz.

Kredi raporunuzun öz değerlendirmesi, hala ne kadar kredi puanınız olduğunu ölçmenize yardımcı olacaktır


Kredi raporunuzun öz
değerlendirmesi, hala ne kadar kredi puanınız olduğunu ölçmenize yardımcı olacaktır. Bugünlerde, kredi raporlarınızla ilgili ücretsiz danışmanlık almak istiyorsanız, her zaman çevrimiçi olabilir ve bir tane bulabilirsiniz.

Kendinizi doğru kredi puanı yolunda tutmak, yalnızca iyi bir kredi durumunuzu korumanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda ülkenizin iyi bir ortalama kredi puanı korumasına da yardımcı olur. Böyle olması ekonomiyi istikrara kavuşturacaktır.

Bir yanıt yazın