Kredi Puanınızı Kolay Yoldan Nasıl Artırırsınız?

Birçok insan, günümüz toplumunda kredi puanlarının çok önemli olduğu gerçeğini göz ardı etme eğilimindedir. Bu basit üç basamaklı sayı, hayatınızı nasıl yaşadığınızı ve ayrıca finansal durumunuzu önemli ölçüde etkileyecektir.

Reklam

İyi bir kredi puanına sahip olarak, bugün mevcut olan en iyi kredi ve kredi kartı fırsatlarına erişebileceksiniz. Evinize bir telefon hattı bağlamak istediğinizde de önemli bir faktör olacaktır. Ayrıca, bazı şirketler kredi notu iyi olan kişileri işe almayı tercih eder.

Reklam

Kredi Puanınızı Kolay Yoldan Nasıl Artırırsınız?

Artık bir kredi puanının ne kadar önemli olduğunu bildiğinize göre, kredi puanının ne olduğunu ve nasıl iyi bir kredi puanına sahip olabileceğinizi veya en azından kredi puanınızı nasıl iyileştirebileceğinizi bilmeniz gerekir


Artık bir kredi
puanının ne kadar önemli olduğunu bildiğinize göre, kredi puanının ne olduğunu ve nasıl iyi bir kredi puanına sahip olabileceğinizi veya en azından kredi puanınızı nasıl iyileştirebileceğinizi bilmeniz gerekir.

İlk olarak, bir kredi puanı, alacaklıların krediye layık olup olmadığınızı belirlemek için baktığı üç basamaklı bir sayıdır. Bunun anlamı, kredi veya kredi kartı başvurunuz için onaylanacaksanız, çoğu alacaklının dayandığı şey budur. Bu, onlara krediyi veya kredi kartı faturalarını vade tarihinde veya öncesinde ödeyeceğinizi söyleyecektir.

Faturalarınızı zamanında ödemezseniz, kredi notunuz veya kredi notunuz kötü olur


Faturalarınızı zamanında ödemezseniz,
kredi notunuz veya kredi notunuz kötü olur. Bunun nedeni, alacaklıların faturalarınızı nasıl ödediğinizle ilgili faaliyetleriniz hakkında kredi raporlama kuruluşlarına rapor verecek olmasıdır. Bu, ödeme alışkanlıklarınızın bir kaydı olarak hizmet edecektir. Kredi raporu daha sonra borç para almaya çalıştığınız veya kredi kartı başvurusunda bulunmaya çalıştığınız diğer alacaklılar tarafından kullanılabilir.

Kötü bir kredi geçmişiniz varsa, bu başvuruyu onaylatma şansınız zayıf olacaktır. Veya bir kredi veya kredi kartı başvurusunu onaylatabilirsiniz, ancak genellikle yüksek bir faiz oranı içerir, çünkü borç veremeyecek kadar riskli görülürsünüz.

Bu nedenle, mevcut en iyi kredi ve kredi kartı fırsatlarına erişebilmek için kredi puanınızı yükseltmeniz gerekiyor


Bu nedenle, mevcut
en iyi kredi ve kredi kartı fırsatlarına erişebilmek için kredi puanınızı yükseltmeniz gerekiyor. Sadece bu da değil, bir iş bulmanız, bir daire kiralamanız ve hatta bir telefon hattı bağlamanız sizin için daha kolay olacaktır çünkü bunları sunan şirketler sizin güvenilir veya krediye layık olduğunuzdan emin olacaktır.

Kredi puanınızı yükseltmeye çalıştığınızda yapmanız gereken ilk şey, hakkınızdaki olumsuz kredi raporlarının kaynaklarını kesmektir. Bunu yapmak için, önceki temerrütlerinizi ödemeniz veya vadesi geçmiş kredilerinizi ödemeniz gerekir. Bu, kredi puanınızı önemli ölçüde artırmayacak, ancak kredi puanınızı olduğundan çok daha kötü hale getirecek olumsuz raporları kesmek için iyi bir adımdır.

Artık raporların olumsuz kaynaklarını ortadan kaldırdığınıza göre, sıradaki adım kredi puanınızı yükseltmektir


Artık raporların olumsuz
kaynaklarını ortadan kaldırdığınıza göre, sıradaki adım kredi puanınızı yükseltmektir. Bunu yapmanın birkaç yolu var. İlki, üç büyük kredi raporlama kurumundan kredi raporunuzun bir kopyasını talep etmektir. Bunu yaparak, kredi durumunuzu öğrenebilecek ve ayrıca herhangi bir hata olup olmadığını öğrenebileceksiniz. Örneğin, kredi raporu daha önce ödediğiniz ödenmemiş bir borcu içeriyorsa, düzeltme talebi içeren bir mektup gönderin ve ayrıca borcun tamamını ödediğinize dair kanıtın bir kopyasını da gönderin. Bunun gibi hatalar, kredi notunuzu veya kredi puanınızı önemli ölçüde düşürebilir ve düşürecektir.

Kredi notunuzu yükseltmek için yapabileceğiniz en iyi şey, faturalarınızı zamanında ödemektir. Bunu yaparak, olumlu bir kredi raporu yapacaksınız ve bu nedenle daha yüksek kredi puanına neden olacaksınız.

İyi bir kredi notu alıp almadığınızı belirleyecek olanın siz olduğunuzu her zaman unutmayın


İyi bir kredi
notu alıp almadığınızı belirleyecek olanın siz olduğunuzu her zaman unutmayın. Borçlarınızı zamanında ödeyerek kredi notunuzu yükseltebileceksiniz.

Bir yanıt yazın