Equifax Kişisel ve İş Çözümleri: Kredi Puanı Raporunuz Emin Ellerde

Yeni bir ev, yeni bir aile sedanı satın almak veya bir iş kurmak, insanların kredi almasının nedenlerinden bazılarıdır. Bu varlıkların her biri size on ila yüz binlerce dolara mal olabilir, bu nedenle bu mülkleri soğuk para kullanarak elde etmek gerçekten çok büyük bir mali yük olacaktır. Kredi (teminat istese de istemese de) almak, bu mülklerin satın alınmasında size yardımcı olacaktır.

Reklam

Ancak, bir kredi almanın iki yönü vardır – ya kazanırsınız ve hepsini alırsınız ya da kaybedersiniz ve üzgün bir surattan başka hiçbir şey olmadan eve dönersiniz.

Reklam

Equifax Kişisel ve İş Çözümleri: Kredi Puanı Raporunuz Emin Ellerde

Kredi çekmedeki başarınız ya da başarısızlığınız birçok faktöre bağlıdır, ancak seçtiğiniz krediyi alıp almamanız en önemli faktör kredi puanınızdır


Kredi çekmedeki başarınız
ya da başarısızlığınız birçok faktöre bağlıdır, ancak seçtiğiniz krediyi alıp almamanız en önemli faktör kredi puanınızdır.

Kural basit: eğer iyi bir kredi notunuz varsa, seçtiğiniz krediyi alma şansınız yüksek. Öte yandan, kötü bir kredi puanınız varsa, bunu yapma şansınız çok düşüktür. Bunun yerine, borç vereniniz size ortak bir tabana sahip, yüksek faiz ödemeli bir dizi kredi sağlayacaktır.

İhtiyacınız olan herhangi bir krediye başvurmadan önce, çoğu borç veren tarafından size borç verilmesinin ne kadar riskli olduğunun belirlenmesinde kullanılan kredi puanı standardı olan FICO kredi puanlama sisteminin rolünü anlamalısınız


İhtiyacınız olan herhangi
bir krediye başvurmadan önce, çoğu borç veren tarafından size borç verilmesinin ne kadar riskli olduğunun belirlenmesinde kullanılan kredi puanı standardı olan FICO kredi puanlama sisteminin rolünü anlamalısınız. FICO (Fair ISAAC & Company), herhangi bir kredi başvurusu için kredi derecelendirme konusunda kredi sağlayıcıların başvurduğu lider kredi raporu kuruluşudur. Başka bir deyişle, kötü bir kredi geçmişiniz varsa, borç verenler kredi durumunuzu bilecek ve kredi geçmişinize göre kredi başvurunuza karar verecektir.

İşte FICO kredi puanı sınıflandırmasının özeti:

 Kredi notunuz 700’ün üzerindeyse, en iyi faiz oranıyla, mükemmel koşullarda kredi almaya hak kazanırsınız


Kredi
notunuz 700’ün üzerindeyse, en iyi faiz oranıyla, mükemmel koşullarda kredi almaya hak kazanırsınız.
640 ile 700 arasında bir kredi puanınız varsa, tercih ettiğiniz kredinin yüzde 125’ine hak kazanabileceksiniz.
600 ile 640 arasında bir kredi puanınız varsa, peşinat ödemeden tercih ettiğiniz krediyi alabileceksiniz.
500 ile 600 arasında bir kredi puanınız varsa, peşinat ödemeye razı olmanız koşuluyla tercih ettiğiniz krediye hak kazanırsınız.
Kredi puanınız 500’ün altındaysa, tercih ettiğiniz krediyi almanız çok düşük bir ihtimaldir.

Kredi durumunuzu belirledikten ve bir kredi alabileceğinizi düşündüğünüzde, tercih ettiğiniz borç verene sunulmak üzere bir kredi raporunuz olması gerekir. Ticari borç verenlere raporlar sunan yüzlerce kredi şirketi vardır, ancak Equifax Personal and Business Solutions tarafından sunulan hizmetleri denemek ve başvurduğunuz kredi için onay aldığınızı görmek isteyebilirsiniz.

Equifax Personal and Business Solutions, kredi raporlama verilerinizi güvenilir kaynaklardan derler ve FICO puanınız da dahil olmak üzere kişisel kredi geçmişinize yansıyacak bir kredi dosyası oluşturur


Equifax Personal and
Business Solutions, kredi raporlama verilerinizi güvenilir kaynaklardan derler ve FICO puanınız da dahil olmak üzere kişisel kredi geçmişinize yansıyacak bir kredi dosyası oluşturur. Equifax aracılığıyla, tüm kredi geçmişinizi izleyebilecek ve yanlış girişleri kontrol edebileceksiniz.

Doğru ve dolandırıcılıktan uzak bir kredi raporlaması ihtiyacının farkına varan Equifax, artık ülke çapında 3 kredi raporuna kolay ve anında erişim, raporunuzdaki herhangi bir yanlış kredi verisi için müşteri hizmetleri ve günlük izleme olanağı sunan çevrimiçi kredi raporu hizmetleri sunuyor. Yapılması gereken herhangi bir değişiklik için uyarılar içeren 3 kredi raporu.

Equifax Personal and Business Solutions ile iyi kredi notu raporunuz emin ellerde


Equifax Personal and
Business Solutions ile iyi kredi notu raporunuz emin ellerde.

Bir yanıt yazın