Zihninizi Boşaltın ve Kredi Puanlarınızı Çevrimiçi Kontrol Edin

İnsanlar bazı eşyaların veresiye satıldığını duyduklarında önlerine çıkan her fırsatı değerlendirmek isterler. Ellerinde tüm harcamalarını karşılayacak kadar nakit parası olmayan pek çok insanın olduğunu not etmek şaşırtıcı değil. Ve onları krediyle almak mümkün olan en iyi yoldur.

Reklam

Ama bununla bitmemeli; Krediyle bir şeyler aldığınızda, satın aldığınız şeyi geri ödeme sorumluluğunuz olduğunu bilmelisiniz, ancak daha sonra ay sonu gibi. Borç veren, unutmamanız veya gözden kaçırmamanız gereken belirli bir tarihte ödeme yapmanızı bekler. Aksi takdirde, kredi itibarı kötü olan bir kişi olarak işaretlenirsiniz.

Reklam

Zihninizi Boşaltın ve Kredi Puanlarınızı Çevrimiçi Kontrol Edin

Şu anda işlerin gidişatıyla, kredi neredeyse herkes için en iyi seçenektir, bu nedenle kredi başvurularınızın onaylanmasını istiyorsanız, iyi bir kredi itibarını korumak için daha fazla çaba göstermelisiniz


Şu anda işlerin
gidişatıyla, kredi neredeyse herkes için en iyi seçenektir, bu nedenle kredi başvurularınızın onaylanmasını istiyorsanız, iyi bir kredi itibarını korumak için daha fazla çaba göstermelisiniz.

Kredi geçmişinizi oluşturmaya başladıktan sonra, yüksek bir kredi puanına sahip olduğunuzu görmelisiniz. Bu, kredi, ipotek, kredi kartı ve diğer kredi işlemleri için başvurduğunuzda çok faydalı olacaktır.

İnsanların kredi raporlarını toplamaktan sorumlu üç ajans var


İnsanların kredi raporlarını
toplamaktan sorumlu üç ajans var. Kredi işlemleri sunan çoğu kuruluş, farklı kişilerin kredi raporları için bu kurumlara güvenir. Bu nedenle, kötü bir rapor değil, iyi bir rapor oluşturduğunuzdan emin olmalısınız.

Hepimiz sürekli hata yapan insanlarız, ancak bu, borcunuzu zamanında ödememek için geçerli bir mazeret değildir. Halihazırda kötü bir kredi itibarına sahip olanlar için, kredi düzeltme yoluyla yeniden tesis edebilirsiniz. Kredi raporunuzda yer alan kredi puanlarınızı en az yıllık olarak takip etmek de aynı derecede önemlidir.

Günümüzde kredi raporunuzu takip etmek o kadar da zor değil


Günümüzde kredi raporunuzu
takip etmek o kadar da zor değil. Aslında, artık doğrudan üç kredi raporlama ajansından veya bürosundan ücretsiz kredi puanı bilgisi sunan çevrimiçi hizmetler var.

İnternet, kredi bilgilerini elde etmek için harika bir araçtır. İnternet bağlantınız varsa, kredi raporunuzu kontrol etmek için bu kredi kuruluşlarının fiziki ofislerine gitmenize gerek yoktur.

TransUnion, Experian ve Equifax, kredi bilgilerinizi toplamaktan sorumlu üç büyük kredi raporlama bürosu/acentesidir


TransUnion, Experian ve
Equifax, kredi bilgilerinizi toplamaktan sorumlu üç büyük kredi raporlama bürosu/acentesidir. Farklı web sitelerinin farklı teklifleri vardır. Kredi puanınızın ücretsiz bir kopyasını sunan siteleri bulabilirsiniz. Kredi puanlarının anlaşılması kolaydır ve hatta bazıları, kredi puanınızı daha iyi anlamanıza yardımcı olacak ayrıntılı açıklamalar sağlar.

Kredi raporunuzun bir kopyasını çevrimiçi olarak almak en erişilebilir yoldur; ve size hızlı, güvenli ve güvenli bir şekilde teslim edilir. İnternet ile günün yirmi dört saati kredi raporunuza ve kredi puanınıza erişebilirsiniz.

Kırk dolardan fazla olmamak üzere üç ajanstaki tüm kredi raporlarınızın bir kopyasını alın


Kırk dolardan fazla
olmamak üzere üç ajanstaki tüm kredi raporlarınızın bir kopyasını alın. Biraz maliyetli olsa da, özellikle gelecekte kredi almanız gerekiyorsa, kredi durumunuzu takip etmenize çok yardımcı olur. Bunun dışında kredi raporunuzda hata olup olmadığını kolayca görebilir ve kontrol edebilir, bu sayede acenteye hızlı ve kolay bir şekilde bildirebilirsiniz.

Kredi puanları önemlidir ve bu tıpkı okurken yüksek bir not almak gibidir.

Bir yanıt yazın