Kredi Puanınızı Yükselterek Daha İyi Bir Hayat Hayal Edin

Kredi, ipotek veya kredi kartı almaktan mahrum kaldınız mı?

Reklam

Kredi notunuzu nasıl yükseltebileceğinizi biliyor musunuz?

Reklam

Kredi puanınız, yaşam tarzınızı veya yaşam tarzınızı birçok yönden değiştirebilir veya bozabilir


Kredi puanınız, yaşam
tarzınızı veya yaşam tarzınızı birçok yönden değiştirebilir veya bozabilir. Özellikle ekonomik sıkıntılı zamanlarda, iyi bir kredi notunu korumak veya sürdürmek gerçekten olağanüstü.

Çoğu borç veren, kredi, ipotek veya kredi kartı için başvuranların kredi puanına bakar. İşin bir parçası olduğu için, borçlunun başvurulan krediyi ödeme kabiliyetini bilmek ve iki kez kontrol etmek isterler. Borç verenler, birisine paralarını kullandıklarında çok fazla risk alıyorlar.

İşte kişinin kredi puanını artırmada yardımcı olacak bazı yönergeler:

1. Çok sık kredi başvurusu yapmaktan kaçının. Çok sayıda kredi başvurusu kişinin dosyasının sorgulanması anlamına gelecektir. Pek çok yeni kredi başvurusu, puanı büyük ölçüde etkileyebilir ve düşürebilir.

2. Tüm hesap özetlerini her zaman zamanında ödeyin. Planın gerisinde fatura ödemek her zaman kredi raporuna kaydedilir ve pek iyi olmayan bir ödeme alışkanlığını yansıtabilir. Bu kesinlikle kredi notunu düşürecektir.

3. Bir kişinin kredi kartındaki yüksek ödenmemiş bakiye veya borçtan kaçının ve mevcut diğer krediler, kredi puanını düşürebilir. Mümkün olduğunca bu borçları düşük tutun.

4. Kaçırılan ödemeleri takip edin. Faturayı ödemek için asla geç değildir.

5. Kullanılmayan hesapları veya kredi kartlarını kapatmaktan kaçının. Bu, puanın artmasına yardımcı olmaz.

6. Yeni bir kredi kartı alarak kredi notunu yükseltir düşüncesiyle gereksiz hesaplar açmaktan kaçının. Bu strateji aslında puanı düşürecektir.

7. Kendi adına kredi ve kredi hesabının çok az olması veya hiç olmaması da borç verenler için bir kredi riski olarak ölçülür. Kredi notu iyi olan, makul bakiye ve limitlere sahip az sayıda kredi kartı bulundurmak, kredi notunun yükselmesine yardımcı olabilir.

Kredi notu oranı, kredinin onaylanmasında, verilecek kredinin boyutu veya miktarında, sözleşme süresi veya süresi boyunca krediye eklenecek faiz oranında belirleyici olacaktır


Kredi notu oranı,
kredinin onaylanmasında, verilecek kredinin boyutu veya miktarında, sözleşme süresi veya süresi boyunca krediye eklenecek faiz oranında belirleyici olacaktır.

Kredi puanları, aylık ödemeler için kişinin maruz kalacağı oranları veya ücretleri de önemli ölçüde etkiler. Düşük bir puan, ödünç para için daha yüksek bir faiz oranı ödemek anlamına gelecektir.

Ayrıca sigorta primi başvurularında ve istihdamda farklılık yaratmak isteyen borçlular kredi notlarını yükseltmek için çaba göstermelidir


Ayrıca sigorta primi
başvurularında ve istihdamda farklılık yaratmak isteyen borçlular kredi notlarını yükseltmek için çaba göstermelidir.

Bazı istihdam büroları, firmalar ve endüstriler, başvuranların ve aday çalışanların kredi puanlarını, onları işe alıp almayacaklarına karar vermeden önce kontrol eder. Ayrıca kredi faaliyetlerine, istihdam ve ödeme geçmişine de bakarlardı.

Son zamanlarda, çoğu sigorta şirketi, özellikle müşterilerinin kredi puanları üzerinde bir arka plan kontrolü yapmaktadır


Son zamanlarda, çoğu
sigorta şirketi, özellikle müşterilerinin kredi puanları üzerinde bir arka plan kontrolü yapmaktadır. Bu sayede sigorta primlerinin, konut primlerinin, araba sigortasının ve diğerlerinin maliyetini belirleyecekler.

Kredi raporları, işverenlere ve sigorta acentelerine, bir kişinin tutumu ve davranışı hakkında ayrıntılı bir özet sağlayabilir.

Disiplin, iyi bir kredi puanı elde etmek için önemli bir araçtır


Disiplin, iyi bir
kredi puanı elde etmek için önemli bir araçtır. Kişinin kredi notunu yükseltmek zaman alır. Hızlı ve anında olamaz.

Kişi iyi ve yüksek bir kredi puanına sahip olmak için kredi hesaplarıyla ne kadar iyi ilgilenirse, bankada daha fazla para biriktirme güvencesi o kadar artar.

Bir yanıt yazın