Teknoloji İş Hayatınızı Nasıl Kolaylaştırabilir?

Kendi işinizi yürütmekle ilgili birçok endişe var. Satışların beklentileri karşılayıp karşılamayacağını merak etmekten, çalışanlarla ilgilenmeye, karşılıksız çekler hakkında endişelenmeye ve reşit olmayanlara yetişkin ürünleri satmamak için müşterilerin yaşını doğrulamaya kadar, her gün ortaya çıkabilecek birçok olası sorun vardır.

Neyse ki, teknoloji bu endişelerin bir kısmından kurtulabilir. Çalışanlarla olan anlaşmazlıklarınızı çözemese de, ödemeleri güvenle kabul etmenizi ve müşterilerinizin yaşını izlemenizi kolaylaştırabilir.

İş hayatınızı kolaylaştıracak teknolojinin ilk ve en önemli parçası kredi kartı terminalidir


İş hayatınızı kolaylaştıracak
teknolojinin ilk ve en önemli parçası kredi kartı terminalidir. Kredi kartlarını kabul etmiyorsanız, gerçekten olmalısınız. Bugünlerde insanlar plastikle ödeme yapmayı seviyor ve bu seçeneği sunmayarak bazı müşterileri kapatacaksınız.

Satıcı hesaplarına ve ödeme işleme ekipmanına bakarken, müşterilerin PIN numaralarını da girmelerine olanak tanıyan bir kart okuyucu bulabilecek misiniz bir bakın. Bu, banka kartlarını kabul etmenizi sağlayarak müşterileriniz için daha fazla esneklik (ve sizin için daha düşük işlem oranları) sağlar.

Ardından, karşılıksız çekler işletmeniz için bir endişe kaynağıysa, bir çek okuyucusu edinmeyi düşünebilirsiniz


Ardından, karşılıksız çekler
işletmeniz için bir endişe kaynağıysa, bir çek okuyucusu edinmeyi düşünebilirsiniz. Bu, çekler için bir tür kredi kartı makinesi gibidir. Çeki okuyucuya yerleştirmeniz yeterlidir ve çek tutarı müşterinin hesabından otomatik olarak borçlandırılır.

Ödemeyi 24 saat içinde alırsınız ve doğrudan hesabınıza yatırılır – bankaya gitmeniz ve çeki fiziksel olarak yatırmanız bile gerekmez! Bir çek okuyucu kullanmak size huzur verebilir, çünkü müşterinin az önce yazdığı çeki karşılayıp karşılayamayacağını daha mağazanızdan ayrılmadan bileceksiniz.

Tütün, alkol veya diğer yetişkinlere yönelik ürünler satan kişiler için harika bir ek olan teknolojinin son parçası, yaş doğrulama donanımıdır


Tütün, alkol veya
diğer yetişkinlere yönelik ürünler satan kişiler için harika bir ek olan teknolojinin son parçası, yaş doğrulama donanımıdır. Elektronik yaş doğrulaması, kredi kartı terminaline benzeyen ve devlet tarafından verilen kimlik kartlarındaki barkodu veya manyetik şeridi tarayan bir cihaz yardımıyla yapılır.

Daha sonra makine, kişinin ürününüz ne olursa olsun tüketebilecek yaşta olup olmadığını size söyler. Bu, kimlik okuma konusunda tahminde bulunmayı ortadan kaldırır ve bir kişinin her bir kullanıcının kimliğini incelemesini ve reşit olmayanlara satış yapmadığınızdan emin olmak için matematiği yapmasını sağlamaktan çok daha hızlıdır.

Bazı açılardan teknoloji hayatımızı zorlaştırıyor, bize her zaman okuma, izleme ve yapmamız için daha çok şey veriyormuş gibi görünebilir


Bazı açılardan teknoloji
hayatımızı zorlaştırıyor, bize her zaman okuma, izleme ve yapmamız için daha çok şey veriyormuş gibi görünebilir. Ancak işiniz söz konusu olduğunda, yeni teknolojiler edinmek kesinlikle hayatınızı çok daha kolaylaştırabilir.