iPaq Yazılımı Cep Bilgisayarını Hayata Geçiriyor

iPAQ yazılımı, temel işlevleri Hewlett Packard PDA’lara veya cep bilgisayarlarına getirir. PDA kullanıcılarının metin mesajları gönderip almasını sağlayan şey budur. Bunlar Microsoft Word Mobile dosyaları ve Microsoft Excel Mobile tablolarının hazırlanmasından oluşmaktadır. iPaq kullanıcıları ayrıca Microsoft PowerPoint sunumlarına da göz atabilir; onları cep bilgisayarlarında düzenleyemez veya yapamazlar

Bu yazılım ayrıca şunları mümkün kılar: e-posta almak, randevuları ve programları takip etmek ve hatta internette gezinmek. Kullanıcıların satışları izlemesini ve envanteri kontrol etmesini sağlayan yetenekler bile vardır.

iPaq yazılımı ile e-kitaplar, oyunlar, haritalar veya iş yazılımları gibi üçüncü taraf yazılımları da indirebilirsiniz. Bu, IPaq’ı gerçekten değerli bir bilgi kaynağı yapar. iPAQ, bu güçlü ve çeşitli işlevleri gerçekleştirmek için Windows Mobile 2003 Second Edition’ı kullanır. Önceki sürümlerden çok daha fazlası.

iPAQ serisinin en yenisi olan HP iPaq rx1950, daha da güçlü olan en yeni Windows Mobile 5 işletim sistemini içerir. Word, Outlook, Excel, Internet Explorer ve PowerPoint dosyalarının güncellemelerini içerir. Ayrıca, işletim sistemi Windows Media Player 10 Mobile ile birlikte gelir ve MP3, WMA ve WMV dahil olmak üzere tüm önemli ses ve video dosyası formatlarını oynatabilir.

iPAQ, Windows Mobile yazılımının yanı sıra HP’nin Image Zone yazılımını da kullanır. Bu yazılım, görüntüleri görüntülemek ve slayt gösterileri ayarlamak için kullanılır. HP ayrıca, iPAQ’da depolanan verileri bir parola veya bir PIN numarası ile korumak için HP Koruma Araçları sağlar.
HP’nin sağladığı diğer yazılım, Task Switcher, iPAQ Audio ve birkaç oyundur.

Bir seyahat rehberine mi ihtiyacınız var? iPAQ GPS yazılımı, GPS donanımına sahip iPAQ’lara kurulabilir. Bu yazılım, iPAQ’i kendi el tipi seyahat kılavuzlarınıza dönüştürür. IPAQ kullanıcıları, ABD ve Kanada’nın tüm bölgelerinde tıpkı bir yerel gibi yollarda gezinebilirler. Yazılım sadece bir hedefe ulaşmak için en kısa yolu göstermekle kalmaz, aynı zamanda kullanıcıya kalan mesafeyi ve tahmini varış süresini de bildirir. Hatta bir dönüş kaçırılırsa kullanıcıyı yeniden yönlendirir.

Dünün PDA’ları yalnızca organizasyonel araçlardı, ancak bugünün iPAQ’ları programları, randevuları ve takip masraflarını tutmanın ötesinde çok sayıda görevi gerçekleştirebilir. Birkaç yıl önce sadece bir rüya olan şeyler, doğru türde bir yazılıma sahip olduğumuz için bugün gerçeğe dönüştü.