Yatırım Danışmanları bazı sorular soruyor.

Yatırım Danışmanları (IA’lar) tüm farklı entelektüel, profesyonel ve alfabetik çeşitlerde gelir. Eğitim nitelikleri Liseden ayrılmadan doktoraya kadar uzanır ve profesyonel Muhasebeciler, Sigorta Satıcıları, Borsa Komisyoncuları, Yatırım Yöneticileri, Diş Hekimleri, Avukatlar, TV kişilikleri ve Gurme Aşçılar olabilir. Herkes Yatırım Danışmanı olabilir! Güveninizin, eğitim bilgilerine sahip, kendi parasıyla deneyim sahibi olan ve verilen tavsiyelerden doğrudan finansal fayda sağlamayan kişilere yönelmesi makul görünüyor. Sadece bir mesleği olan ve HAYIR diyebilen, yalnızca ücretli bir danışman bularak daha güvende kalın.
İnsanlar neden Yatırım Danışmanı olur? Bana şüpheci diyebilirsiniz ama bunun yeni Mali Planınızı uyguladıktan sonra hissettikleri ruhani parıltı olduğunu sanmıyorum. Aslında (IA’ların Wall Street’in tek bedene uyan büyük ürün koleksiyonu için birincil dağıtım sistemi olduğunu takdir ettiğinizde), bunun para olduğunu anlayacaksınız. Burada bir komplo yok, sadece sizi Danışman’ın birincil amacının ailenizi korumak olduğuna ikna eden ince bir beyin yıkama. Gerçekte, görevlendirilmiş danışmanların birincil amacı kendi ailelerini korumaktır ve bunu Yatırım Ürünleri satarak gerçekleştirirler. Yatırım Danışmanı etiketi, tıpkı Financial Planner’ın neredeyse her zaman Sigorta satış elemanı anlamına gelmesi gibi, ürün satış elemanı için bir örtmece haline geldi. Sadece bir mesleği olan ve HAYIR diyebilen, yalnızca ücretli bir danışman bularak daha güvende kalın.
Ciddi IA’lar, adlarından sonra gelen kısaltmalarla (aynı zamanda koyu renkli üç parça takım elbise ve sakal ile) tanımlanabilir, RIA ve CFP en yaygın olanlarıdır. Her ne kadar profesyonel görünse de, tanımlamalar birkaç nedenden dolayı güvenilirlik yaratmaz: IA’ların yatırım ürünleri satmak için lisans alabilmek için DEA’lar haline gelmesi gerekir. Uygulayıcıların çoğu, başlangıç ​​maliyetlerini karşılamak için büyük Wall Street Kurumlarıyla ortaklık kurar ve birçoğu, sponsorlarının ürünlerini zorlamaları karşılığında sübvansiyon alır. Son olarak, çoğu danışman kariyerleri boyunca her seferinde bir şirketle yatakta kalacak ve mevcut firmanın ürünlerini sürekli olarak “en iyi” olarak lanse edecektir. Hımm. Milyonlarca müşteriyi (yatırımcıyı) finansal hedeflerine ulaşmak için en iyi ürünü satın aldıklarına ikna eden yüzlerce şirket, binlerce IA. Çoğu IA, beşikten mezara, müşterileri tarafından çalınmayan bir melodiyle dans eder.
Geçtiğimiz birkaç yıl içinde Wall Street, hayat sigortası ve emeklilik ürünlerine Yatırım Fonları ekleyerek bir zamanlar saygı duyulan Sigorta Endüstrisini istila etmeyi başardı ve bu da onları bir zamanlar garanti edilen hedeflerine ulaşmak için çok fazla spekülatif hale getirdi. Ancak “değişken ürünler” dolandırıcılığı, yatırımcılara karşı daha yakın tarihli yüksek suçlar üzerinde uzun vadeli potansiyel etkide cüceler. Muhasebeciler yatırım ürünleri satarken (yüzünüzden görünen) Çıkar Çatışmasını görmezden gelen budur! Birçok profesyonelin birden fazla derecesi vardır; birkaçının birden fazla uygulaması vardır. Bir uzmanı hak ediyorsun. EBM’niz/Avukatınız/Doktorunuz (sıradaki kim) birincil muayenehanesinde geçimini sağlayabiliyorsa, neden yatırım ürünleri satıyorsunuz? Açgözlülük? Kibir mi? Ve Wall Street neden bu profesyonel olmayanların yatırım ürünlerini zorlamalarına izin veriyor? Saf olmayın, ne kadar çok insan Yatırım Ürünlerini zorlarsa, Evrenin Üstatları için o kadar büyük ikramiye olur. Sadece bir mesleği olan ve HAYIR diyebilen, yalnızca ücretli bir danışman bularak daha güvende kalın.
IA’lar arasındaki “tükenmişlik” oranının restoranlar ve Yatırım Fonu Yöneticileri ile kıyaslandığında ve danışmanlık işinin kendisinin kıyasıya, rekabetçi bir savaş alanı olmasına rağmen, IA’ların çoğunluğunu istihdam eden Finansal Kurumlar başarılı oluyor, çoğalın ve “gözleri kapalı” tüketiminiz için daha fazla ürün üretin çünkü siz, ürünleriniz ve yönetim ücretleri kalıyor! Özenli ve başarılı bir Yatırım Danışmanı mükemmel bir gelir sağlar ve; başarılı bir finans kurumu diğer finans kurumlarını satın alır!
IA’lara ödenen komisyonların hiyerarşisi, “özel anlaşmalar”, sınırlı ortaklıklar ve bir dizi spekülatif ürün ve hizmette %10’u aşabilir. Daha fazla kontrol edilen maddelerde (sic), Anüite komisyonları, ortak 10 yıllık kilitleme hükümleriyle %8’in üzerinde çalışabilir ve Yatırım Fonları, görseniz de görmeseniz de %4 ila %6 arasında cömert bir oran sağlar. Yeni ihraçlar, tek lotlu Tahviller ve komisyon göstermeyen diğer menkul kıymetler, pazarlama ücretlerini ve önemli olabilecek kâr marjlarını içerir. Bireysel Hisse senedi portföylerine ne oldu? Açgözlülerin bir kombinasyonu, ürünler daha az iş ve daha fazla para üretir. Sadece bir mesleği olan, HAYIR deme yeteneği olan ve bireysel menkul kıymetler hakkında bir şeyler bilen ücretli bir danışman bularak daha güvende kalın.
Çoğu insanın Yatırım Danışmanlarına ihtiyacı vardır. Hayat Sigortası koruması hayati önem taşır; sabit gelirler, kısıtlı imkanlara sahip kişiler için faydalıdır; Yatırım Fonları, kendi kendini yöneten emeklilik planlarının çoğunda tek seçenektir (acıma). Çalışan Amerikalıların büyük çoğunluğu, menkul kıymetleri seçmek ve portföyleri yönetmek için çok az zamana veya uzmanlığa sahip aktif veya pasif Yatırımcılardır. (Demokratlar bunu kabul ederlerse, sadece bir seçimi kazanabilirler.) Ancak son deneyimler, hepimizin kendi paramıza karşı bir sorumluluğumuz olduğunu, yalnızca profesyonelin ne yapması gerektiğini biliyorsak bir profesyonele devretmemiz gereken bir sorumluluk olduğunu doğrulamaktadır. bilmek. Onun bir XYZ Fonu temsilcisi olması yeterli değildir. Ürünlerden çok fikirleri olan ve pazarlamadan ziyade pazarları anlayan bağımsız bir danışmana ihtiyacınız var. Doğru soruları sormaya istekliysen, aynı anda sana (ve kendine) yardım edebilecek bir IA bulabilirsiniz. Yeni başlayanlar için şunları deneyin: Herhangi bir ürün satıyor musunuz? İnceleyebileceğim kişisel bir portföyünüz var mı? “Yalnızca ücretli” bir danışmanlık hizmeti sağlıyor musunuz? Ne kadar süredir finansal hizmetler sektöründesiniz ve bu sizin tek işiniz mi? (“Yeni başlayanları” eğitmek sizin işiniz değil!) Başka herhangi bir finansal hizmet şirketiyle bağlantınız var mı? En az beş yıldır danışmanlık yaptığınız, doğrudan iletişime geçebileceğim en az beş aile dışı müşteriniz var mı? Beni birine yönlendirdiğin için tazminat alacak mısın? Sadece bir mesleği olan ve HAYIR deme yeteneğine sahip, yalnızca ücretli bir danışman bularak daha güvende kalın.
HAYIR deme yeteneği? Bir danışman size uygunsuz olduğunu düşündüğü bir şeyi yapmamanızı söyleyecektir; bir satıcı, ona yapmasını söylediğiniz şeyi yapacaktır.