Personel Kadrosu Yazılımı, Zaman ve Para Harcatan Aptal Elektronik Tabloları Ortadan Kaldırıyor

Bir elektronik tablo veya daha kötüsü kağıt kullanarak bir Personel Kadrosu ile zaman ve katılım yaratıyor veya yönetiyorsanız, değerli paranızı, zamanınızı ve enerjinizi boşa harcıyorsunuz demektir.

Çoğu insanı Kadro personeline haftada 1 ila 4 saat arasında götürür ve doğru programları belirler. Matematiksel olarak konuşursak, saatlik ücretiniz 25$ civarındaysa, o zaman her yıl 5200$ kadar boşa harcıyorsunuz. Bu aynı zamanda sahilde yaklaşık 208 saat veya 8,5 güne eşittir.

Kadro oluşturmak için zaman zaman elektronik tabloları kullanmaktan hepimiz suçluyuz. Elektronik tablolarla ilgili sorun, bilgilerin sürekli olarak yeniden anahtarlanmasını gerektirmeleridir. Onları arayamazsınız. Size herhangi bir personel müsaitliği göstermiyorlar. Karmaşık değişen formüller oluşturmadıkça, ücretleri kolayca tahmin edemezsiniz. Bir sürü şeyi yeniden adlandırmadan kadroları çoğaltamazsınız. Ve içlerinde herhangi bir personel bilgisi yok – telefon numaraları, adresler vb. için sürekli başka yerlerde arama yapmanızı gerektiriyor.

Kadro oluşturmayı bildiğim en kolay yol, bir vardiyaya değil, bir haftaya personel eklemektir. Vardiya oluşturmayı unutun – hepsi büyük bütçeli çok uluslu kıyafetler veya yüzlerce personelden oluşan fabrikalar için. Küçük bir işletmeyseniz, haftalık veri girişine dayalı olarak hazır bir şeye ihtiyacınız vardır. Basit, gerçek olaylara neredeyse hiç uymayan karmaşık vardiya biçimleri oluşturmak yerine, haftanın günlerine personel ekleyin.

E-tablolarla ilgili en büyük sorun, veri girişi sırasında personelin müsaitliği hakkında geri bildirim vermemeleridir. Personelin ne zaman müsait olduğunu belirlemek için arama yapmak veya soru sormak, post-it notları yazmak ve cevapsız iletişimlere güvenmek için saatler harcıyoruz. Haftalık listenize bir personel eklediğinizde, tam olarak hangi gün ve saatlerde müsait olduklarını size gösterdiğini hayal edin. Ayrıca, kadroya eklerken kimlerin müsait olduğunu görebilmeniz için personelin müsaitlik planını kendilerinin güncelleyebilmesi de faydalı olacaktır.

Elektronik tablolar, yöneticiler ve personel arasındaki temel iletişim ihtiyacında başarısız olur. Kişilerinizle entegre değildirler, bu nedenle bir telefon numarasını hızlı bir şekilde göremez veya elektronik tablonun içinden arama yapamazsınız. E-posta aynı sorunu teşkil eder – personele e-posta göndermek için kişiler programınıza gitmeniz gerekir.

Elektronik tabloların bir başka dezavantajı, zaman içinde periyodik olarak veri biriktirmemeleridir. Ya sayfaları kopyalamanız ve alanları yeniden adlandırmanız ya da dosyayı her seferinde yeni bir adla kaydetmeniz gerekir. Bu, hızlı bir şekilde ihtiyaç duyduğunuzda personel ve kadro çizelgesi verilerini aramayı neredeyse imkansız hale getirir.

Elektronik tabloları kullanarak liste oluşturmak zaman ve para kaybıdır. Kelimenin tam anlamıyla başka şeyler yapmak veya biraz dinlenmek için daha fazla zaman harcıyor olabilirsiniz. Kendinize bir mola verin ve akıllı, hızlı bir liste programı arayın.

Bu, Kadro yazılımında aranacak şeydir:

Dinamik olarak listeleme yaparak hemen haftada 2-4 saate kadar tasarruf etmelisiniz.
Belirlenen şirket ücret bütçesi parametreleri dahilinde kadro yapabilmelisiniz.
Kadro çoğaltma seçeneklerini arayın  inanılmaz zaman kazandıran özellik.
Müsaitlik gereksinimleri hakkında personeli e-posta ile kolayca bilgilendirebilmelisiniz
Takipleri çok kolay hale getirmek için entegre e-posta ve telefon seçenekleri.

Bir Personel Kadrosunun en önemli özellikleri şunlardır:

1. Dinamik Bir Personel Zamanı ve Devamlılık Zamanlayıcı – Kadro
2. Kadroda Dinamik Personel Müsaitliği ekranı
3. Personel Müsaitliği Planlaması ve Tahsisi
4. Bordro veya Ücret Tahmini
5. Personel ayrıntılarını kaydetmek için bir Personel Ekibi Kaydı
6. Herhangi bir Windows bilgisayarda yüksek hızlı raporlama
7. Doğru veri girişini sağlamak için kod
8. Öğrenmesi ve kullanması gerçekten kolay olmalıdır.

Özet

Rostering personeli için özel olarak tasarlanmış bir araç kullanarak yılda binlerce Dolar ve yaklaşık 8 gün zaman ve enerji tasarrufu yapıyor olabilirsiniz.

Ve bunu 50 doların altında bir yazılımla yapabilirsiniz!

E-tablolar doğru seçim gibi görünebilir, ancak aslında size zaman ve para kazandırmazlar. Aslında, çoğu insan onları rahatsız edici buluyor ve güzel biçimlendirmeli formüller oluşturmak için saatler/günler hatta haftalar harcıyor. Kendinize bir mola verin ve küçük işletme Kadro Yazılımını kullanın. Kendinize küçük bir servet biriktirebilir ve Staff Roster baş ağrısından sonsuza kadar kurtulabilirsiniz.