Canlı sohbet yazılımı Online Çağrı Merkezi Çözümü

Canlı sohbet için piyasada birçok yazılım seçeneği bulunmaktadır. Bu yazılım paketlerinden bazıları, özellikle çağrı merkezi formatları için tasarlanmıştır.

Çağrı merkezleri, gelen ve giden iletişimin yönlendirildiği ve yönetildiği merkezi ofislerdir. En yaygın olarak bilinenler telefon çağrı merkezleridir, ancak giderek daha fazla işletme (özellikle çevrimiçi işletmeler), potansiyel alıcılardan ve teknik desteğe ihtiyaç duyan son kullanıcılardan gelen e-posta iletişimlerini sağlamak için çevrimiçi çağrı merkezlerini kullanıyor. Ve e-posta, çevrimiçi çağrı merkezlerinin en yeni parçası bile değil; canlı sohbet, müşterilerle iletişim kurmanın en etkili yoludur.

Canlı sohbet yazılımı � Online Çağrı Merkezi Çözümü

Canlı sohbet, müşterilere ve potansiyel müşterilere, tam bir soruları olduğu anda e-posta göndermeden ve ardından yanıt için 24 saat beklemeden işletmelerle iletişim kurma fırsatı veren, anında mesajlaşma tabanlı bir yazılımdır


Canlı sohbet, müşterilere
ve potansiyel müşterilere, tam bir soruları olduğu anda  e-posta göndermeden ve ardından yanıt için 24 saat beklemeden işletmelerle iletişim kurma fırsatı veren, anında mesajlaşma tabanlı bir yazılımdır. Canlı sohbet, bir kişi talebini kuyruğa alır ve genellikle bir sonraki müsait temsilciye iletir. Dolayısıyla, bu temsilci bir müşteriyle bir iletişim penceresini kapattığında, sıradaki kişinin hazır olduğuna dair bir bildirim görünür ve bu böyle devam eder.

Bir çağrı merkezi ortamında (bir ofis konumunda birden fazla temsilci ile) canlı sohbeti kullanarak, sorunun hemen çözülme şansı büyük ölçüde artar. Bu, memnun müşterilere ve/veya artan satışlara yol açar.

Canlı sohbet çağrı merkezlerinin ek avantajları, siz onları sohbetteyken web sitenizi görüntüleyebilmeleri ve göz atabilmeleridir


Canlı sohbet çağrı
merkezlerinin ek avantajları, siz onları sohbetteyken web sitenizi görüntüleyebilmeleri ve göz atabilmeleridir. Bu nedenle aldıkları hizmetten memnun kalırlarsa, güvenlerini ve gelecekteki satışlarını artırmak için uzun bir yol kat edecektir.

İnsanlar tüm yıl boyunca 7 gün 24 saat internete erişirler. Müşteri hizmetleri saatleriniz sabah 8’den akşam 5’e kadar ise. Doğu Standart Saati, Pazartesiden Cumaya; o zaman muhtemelen birçok satış kaybınız ve memnun olmayan müşteriniz olacaktır. Çağrı merkezinizde günün her saati görevli olamasanız bile, müşterilerinize mesaj bırakabileceklerini ve en kısa sürede birisinin kendilerine geri döneceğini bildirmek için canlı sohbet programı etkinleştirilebilir.

Çevrimiçi çağrı merkezleri için canlı sohbet yazılımı, müşterilerinizin hizmet deneyimleri hakkında geri bildirimde bulunmalarına olanak tanır ve bu da işletmenizin ihtiyaçlarını ve gereksinimlerini belirlemesine yardımcı olur


Çevrimiçi çağrı merkezleri
için canlı sohbet yazılımı, müşterilerinizin hizmet deneyimleri hakkında geri bildirimde bulunmalarına olanak tanır ve bu da işletmenizin ihtiyaçlarını ve gereksinimlerini belirlemesine yardımcı olur. Bu geri bildirim eğitim amaçlı da kullanılabilir.

Yazılım aynı zamanda, herhangi bir yardıma ihtiyacınız olup olmadığını kontrol eden bir mağaza satış elemanı gibi, temsilcilerin site ziyaretçileriyle proaktif olarak canlı bir sohbet oturumu başlatmasına da olanak tanır. Bu, satışları ve müşteri memnuniyetini artırmaya yardımcı olabilir.

İnsanlar çağrı merkezlerini telefonla pazarlamacılarla ilişkilendirmek için çok hızlıdır, ancak müşteri hizmetleri ve destek amacıyla kullanıldığında – özellikle canlı sohbet özelliğiyle birleştirildiğinde – aslında işinizi ilerletmede faydalı bir adım olabilirler


İnsanlar çağrı merkezlerini
telefonla pazarlamacılarla ilişkilendirmek için çok hızlıdır, ancak müşteri hizmetleri ve destek amacıyla kullanıldığında – özellikle canlı sohbet özelliğiyle birleştirildiğinde – aslında işinizi ilerletmede faydalı bir adım olabilirler.