Hızlandırıcı Yazılımı Daha Hızlı İndirme Sağlar

İnternete bağlanan tüm hanelerin yarısından fazlasının bugünlerde, çoğunlukla kablo veya DSL olmak üzere geniş bant bağlantısı var. Bu, diğer yarısının çevirmeli bağlantı kullanmadığı ve hala kullandığı anlamına gelir. Modemler, bilgisayar kullanımının ilk günlerine göre çok daha hızlıdır, ancak bugünün web siteleri daha büyüktür ve hızlı bir şekilde yüklenmek için çok fazla bant genişliği gerektirir. Daha yavaş bağlantı kullananlar için işleri daha da kötüleştirmek için, basit yazılım güncellemeleri bile artık genellikle düzinelerce megabayt boyutundadır ve indirilmesi uzun zaman alabilir. Tüm bunların anlamı, modem kullanıcılarının bir molaya ihtiyacı olduğudur!

Neyse ki, bağlantıyı daha hızlı yapmak için yapılabilecek şeyler var. Görüyorsunuz, günümüz bilgisayarlarındaki işletim sistemi yazılımı hızlı indirmeler için optimize edilmemiştir. Microsoft’un birincil amacı, Windows’un tüm farklı donanımlarla çalıştığından emin olmaktır. Uyumluluk elbette önemlidir, ancak işler gerektiği gibi çalışmadığında sinir bozucu olabilir.

Hızlandırıcı Yazılımı Daha Hızlı İndirme Sağlar

Ama her şey bilgisayarınızın suçu değil


Ama her şey
bilgisayarınızın suçu değil. İnternet servis sağlayıcınız da öncelikle güvenilirlik (iyi), uyumluluk (iyi) ve mümkün olduğunca az yatırımla mümkün olduğunca fazla trafik taşımak (çok iyi değil) ile ilgilenir. Ayrıca, İnternet elektronik hızda hareket ederken, tüm bağlantılar eşit değildir. Aynı web sitesinden resim indirmenin bazen daha hızlı, bazen de çok daha yavaş olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Bunun nedeni sunucunun çok meşgul olması olabilir, ancak bağlantınızın doğrudan otoyola çıkmak yerine bazı sapmalar yapması da olabilir.

Tüm bunların anlamı ne? Bu, performanstan ziyade uyumluluk için tasarlanmış donanım ve yazılım ile bireysel çevirmeli ağ müşterilerini mutlaka desteklemeyebilecek İnternet bağlantıları arasında, bilgisayarınızın sahip olduğu ve ödediğiniz hızı alamayabileceğiniz anlamına gelir. Bu, sık sık film, müzik veya resim indirenler için kötü haber.

Neyse ki çözümler var ve yeni bir bilgisayar almaktan veya geniş bant erişiminiz olana kadar beklemekten bahsetmiyorum


Neyse ki çözümler
var ve yeni bir bilgisayar almaktan veya geniş bant erişiminiz olana kadar beklemekten bahsetmiyorum. Böyle bir çözüm, indirme hızlandırıcılarıdır. İndirmelerinizin hızını ve güvenilirliğini büyük ölçüde artırabilirler. Nasıl yapıyorlar? Bilgisayarınızın çalışma şeklini optimize ederek ve verilerinizin mümkün olan en hızlı ve en doğrudan rotayı indirmesini sağlayarak. İndirme hızlandırıcı ile artık bazı uzak trafik yönlendirme bilgisayarlarının insafına kalmayacaksınız. Bunun yerine, kendi sisteminizdeki hızlandırıcı, verileri mümkün olduğunca hızlı ve verimli bir şekilde indirmenin en iyi yolunu belirler.

Ancak hız, iyi bir indirme hızlandırıcısının tek faydası değildir. Bir dosya tamamen indirilmeden bağlantının zaman aşımına uğraması veya kesintiye uğraması ne sıklıkla başınıza geldi? Muhtemelen oldukça sık. Ve sonra her şeye yeniden başlamak zorundasın. İndirme hızlandırıcı bir şeyleri takip edecek ve bir bağlantı kesilirse kaldığınız yerden devam edecektir. Ne kadar zamandan tasarruf ettiğinizi hayal edin.

Sonuç belli


Sonuç belli
. İndirmelerin tamamlanmasını beklemekten daha iyi işlerin var. İnternet bağlantınızın kontrolünü yeniden kazanmak, indirme ve geri yükleme işlemlerini hızlandırmak veya genel olarak yalnızca web’de gezinmek istiyorsanız, iyi bir hızlandırıcı paha biçilmezdir.