Bilgisayar donanımı için önleyici bakım yazılımı

Bilgisayarlar çoğu zaman en kötü ihtimalle bozulur. Bu sorunlar önleyici bakım ile önlenebilir veya en azından en aza indirilebilir. Bilgisayar donanımını iyi çalışır durumda tutmanın çeşitli yöntemleri, klavye ve monitör gibi bilgisayarın harici bileşenleriyle ilgilenir. Örneğin işlemciyi aşırı ısı ve nemden uzak tutmak önemlidir. Bir bilgisayarın diğer dahili yönlerinin bakımına yardımcı olabilecek bilgisayar donanımı önleyici bakım yazılım programları da vardır.

Bir bilgisayarın tüm donanımlarında çalışan bir CMMS bulmak nadir olmakla birlikte, aynı anda birçok farklı program kullanılabilir. Bazı bilgisayarlarda, bilgisayarın performansını iyileştirmek için indirilebilen ve kullanılabilen periyodik otomatik güncellemeler bulunur. Disk birleştiriciler olarak bilinen diğer yazılım programları, sabit disk alanını yöneterek yazılım programlarına erişmenin daha az zaman almasını sağlar. Donanım tanılama yardımcı programları olarak bilinen programlar, bilgisayarın donanım bileşenlerini kontrol edebilir ve olası arızalar hakkında kullanıcıyı uyarabilir. Bazı yeni donanımlar her zaman tüm bilgisayarlarda çalışmayacağından ve mevcut donanımın arızalanmasına neden olabileceğinden, yeni donanımın mevcut donanımla uyumlu olduğundan emin olmak için bir CMMS programına sahip olmak önemlidir.

Bilgisayar donanımı için önleyici bakım yazılımı

Antivirüs programları, bilgisayar donanımı önleyici bakım yazılımının bir diğer önemli bileşenidir


Antivirüs programları, bilgisayar
donanımı önleyici bakım yazılımının bir diğer önemli bileşenidir. Bilgisayar virüsleri son yıllarda giderek daha yaygın hale geldi ve iyi bir bilgisayarı işe yaramaz hale getirebilir. Bilgisayar virüsleri esas olarak yazılım programlarına saldırırken, donanımları da mahvedebilirler. Birçok üretici güvenilir antivirüs yazılımı üretir. Birkaç tanınmış şirket Norton ve McAfee’dir. Pek çok önleyici bakım yazılımında olduğu gibi, bu programlar genellikle kullanıcının bir abonelik ücreti ödemesi gerekmeden önce ücretsiz bir deneme süresi için kullanılabilir.

Bilgisayar donanımı koruyucu bakım yazılımı, bilgisayarları iyi çalışır durumda tutmak için gereklidir. Bu yazılım, bilgisayar donanımının en bilgili kullanıcılar için bile zor ve zaman alıcı olan yönlerini yönetir.