Kredi kartı olan var mı?

Elektronik çağın ortaya çıkışı, insanlar için neredeyse her şeyi mümkün kıldı. Ölümcül hastalıkların tespiti ve tedavisi kolaylaştı, keşfedilmemiş bölgelere ulaşmak mümkün oldu ve en önemlisi; insanların günlük hayatı teknoloji ile kolaylaştırılmıştır. Artık daha uygun mağazalara, daha kolay ulaşım araçlarına ve çalışmayı ve keyfi neredeyse zahmetsiz hale getiren çeşitli araçlara sahibiz.

Reklam

Finans söz konusu olduğunda, etkin bankacılık sistemi ve hizmetleri aracılığıyla teknoloji, insanlara mali durumlarını nasıl yönetecekleri konusunda daha iyi alternatifler ve seçenekler sunmuştur. Ortaya çıkan pek çok finansal yönetim şeması arasında, diğerleri arasında bir alternatif öne çıkıyor: kredi kartı.

Reklam

Kredi kartı, özellikle çalışan insanlar ve çok meşgul hayatlar yaşayanlar için nihai bir finansal “kurtarıcı” haline geldi


Kredi kartı, özellikle
çalışan insanlar ve çok meşgul hayatlar yaşayanlar için nihai bir finansal “kurtarıcı” haline geldi. Kredi kartı, sadece bir statü sembolü veya pahalı çantalara ve cüzdanlara bir eklenti olmanın ötesinde, insanların harcama biçimlerinde devrim yarattı. onların parası.

Ancak, kredi kartının getirdiği çekicilik ve kolaylıktan daha fazlası, bu kartta çoğu insanın hayal edebileceğinden çok daha fazlası var.

Kredi Kartı 101
Bir kredi kartına sahip olmanın hiç bitmeyen avantajları ve dezavantajları listesine girmeden önce, insanların potansiyellerini en üst düzeye çıkarabilmeleri için kredi kartının gerçekte ne olduğuna dair kısa bir kavrayışa sahip olmaları çok önemlidir


Kredi Kartı 101
Bir
kredi kartına sahip olmanın hiç bitmeyen avantajları ve dezavantajları listesine girmeden önce, insanların potansiyellerini en üst düzeye çıkarabilmeleri için kredi kartının gerçekte ne olduğuna dair kısa bir kavrayışa sahip olmaları çok önemlidir.

Layman’ın tanımıyla, kredi kartı, bir kişinin kartı veren kuruluş tarafından belirlenen limite kadar alışveriş yapmasına izin veren bir karttır. Daha sonra bakiyeyi faiz ödemeleri ile taksitler halinde ödemek gerekir. Genellikle, aylık kredi kartı ödemesi, banka tarafından belirlenen minimum tutardan ödenmemiş bakiyenin tamamına kadar değişir. Ve bu bir iş şekli olduğu için, kredi kartı sahibi tüm tutarı ödemek için ne kadar uzun süre beklerse, o kadar fazla faiz birikir.

Kredi kartı sahibi olmak bir sorumluluk olduğu için, sadece reşit olan ve harcayacağı tutarı kredi kartından ödeyebilecek durumda olan kişiler kredi kartına sahip olabilmektedir


Kredi kartı sahibi
olmak bir sorumluluk olduğu için, sadece reşit olan ve harcayacağı tutarı kredi kartından ödeyebilecek durumda olan kişiler kredi kartına sahip olabilmektedir. Aslında, ABD’deki yetişkinlerin çoğu kredi kartı kullanıyor çünkü bu, her zaman bir şey satın almaları gerektiğinde yanlarında nakit para veya çek taşımaya kıyasla çok uygun.

Kredi kartı bakiyeleri oluşturmaya başlamadan önce ve bir borç kabusu yaşamaktan kaçınmak için farklı kredi kartı türlerine aşina olmak da aynı derecede önemlidir. Kredi kartları çoğu tüketici için vazgeçilmez olduğundan, kredi kartları, banka kartları, perakende kartları, altın kartları ve güvenli kartları içeren kart türlerini anlamaları şarttır. Tüm bu türler, sabit ve değişken olmak üzere iki faiz oranı seçeneğinden birinde gelir. Aslında, sabit oranlı bir kredi kartına sahip olmanızın pek bir önemi yok çünkü faiz oranı aynı kalıyor. Oranın değişebileceği değişken oranlı kartlarla karşılaştırıldığında, kredi kartı düzenleyicisinin takdirine bağlıdır, sabit oranlı daha yüksek faiz oranları taşır. Temel olarak, kredi kartı bağışlayıcıları, ödeyenin aylık olarak tam ödeme yapmasına veya ödenmemiş bakiyeye dayalı olarak kısmi ödeme yapmayı tercih etmesine olanak tanıyan “döner anlaşma”, diğer adıyla Tipik Kredi Kartı Hesabı gibi temel hesap anlaşmalarıyla üç tür hesap düzenler. Ücret Anlaşması, ödeyenin faiz ücretlerini ödemek zorunda kalmaması için aylık olarak tüm bakiyeyi ödemesini gerektirirken, Taksit Anlaşması ise ödeyenden sabit miktarda krediyi eşit olarak geri ödemek için bir sözleşme imzalamasını ister. ödemeler belirli bir süre içinde yapılır. Kredi kartı hesaplarının bir başka kategorisi, bireysel ve müşterek hesapları içerir; burada birincisi, bireysel olarak borcu geri ödemeyi isterken, ikincisi ödemeden sorumlu ortakları gerektirir. Bankalar ve diğer finansal kuruluşlar aracılığıyla kullanılabilen yaygın kredi kartı türleri arasında Bakiye Transferi Kredi Kartları ve Düşük Faizli Kredi Kartları gibi Standart Kredi Kartları; Havayolu Mil Kredi Kartları, Nakit Geri Ödeme Kredi Kartları ve Ödül Kredi Kartları gibi Ödül Programlı Kredi Kartları; Güvenli Kredi Kartları ve Ön Ödemeli Banka Kartları gibi Kötü Kredi için Kredi Kartları; ve Ticari Kredi Kartları ve Öğrenci Kredi Kartları gibi Özel Kredi Kartları.

Artık kaç tür kredi kartı olduğu hakkında bir fikriniz olduğuna göre, bir karta başvurmadan önce hedeflerinizi gözden geçirmenin zamanı geldi


Artık kaç tür
kredi kartı olduğu hakkında bir fikriniz olduğuna göre, bir karta başvurmadan önce hedeflerinizi gözden geçirmenin zamanı geldi. Dikkate almanız gereken bazı hususlar, aylık olarak kredi kartıyla nasıl harcayacağınız, ay sonunda bakiye taşımayı planlıyorsanız, yıllık ücretlerde ne kadar ödemeye hazır olduğunuz, güçlü bir kredi geçmişiniz varsa. ve kredinizin rehabilitasyona ihtiyacı var mı? Ne aradığınıza dair bir fikir edindikten sonra, temel ihtiyaçlarınıza uygun olacak bilgileri araştırarak sizin için doğru kredi kartını seçin. Siz de araştırdığınız kredi kartlarını inceleyebilir ve karşılaştırabilirsiniz.

Kredi kartı için mi alışveriş yapıyorsunuz?
Seçtiğiniz kredi kartı türü ne olursa olsun, herhangi bir kredi kartı başvurusunda bulunmadan önce mali danışmanınız veya muhasebecinizle özel mali ihtiyaçlarınızı konuştuğunuzdan emin olun. Bir kredi kartına sahip olmanın güvenlik, yasalar kapsamında değerli tüketici korumaları ve hizmetlerin erişilebilirliği ve kullanılabilirliği gibi faydalarını anlamanız şarttır. En popüler kredi kartları arasında Chase Manhattan Bank, Citibank, Bank of America, BankOne, American Express, Discover® Card, First Premier Bank, Advanta, HSBC Bank ve MasterCard Kredi Kartları bulunmaktadır.

Kredi kartına sahip olmak yenilmezlik ile eş anlamlı olsa da, bu aynı zamanda bir kişinin maddi şeylere olan susuzluğunu tetikleyebilir ve gerçekten ihtiyacı olmayan bir şeyi satın alma isteğine yol açabilir


Kredi kartına sahip
olmak yenilmezlik ile eş anlamlı olsa da, bu aynı zamanda bir kişinin maddi şeylere olan susuzluğunu tetikleyebilir ve gerçekten ihtiyacı olmayan bir şeyi satın alma isteğine yol açabilir. Bir kredi kartı hamilinin kredi kartına sahip olmanın büyük bir sorumluluk olduğunu her zaman en azında bilmesi gerekir. Dikkatli kullanmazlarsa ödeyebileceklerinden daha fazla borçlanabilirler. Ayrıca kredi raporlarına zarar verebilir ve onarılması oldukça zor olan kredi sorunları yaratabilir.

Bir yanıt yazın