Kredi Puanı: Nedir ve Sizinkini Ücretsiz Olarak Nasıl Alabilirsiniz?

Amerika Birleşik Devletleri’nde kredi puanınız her şeydir. Bu, ilgilenmeniz gereken bir şeydir veya dikkat etmezseniz, evinize telefon, kablo veya gaz hattı çekmek zor olabilir. Ayrıca, sizi işe almadan önce kredi puanınıza bakan bazı şirketler de vardır. İşi yapacak niteliklere sahip olsanız bile, düşük bir kredi notu sizin için her şeyi mahvedebilir.

Reklam

Kredi puanınız ayrıca bankalar ve kredi kartı şirketleri gibi alacaklılar tarafından da analiz edilir. Kendi işinizi kurmak için bir kredi almanız gerektiğini, düşük veya kötü bir kredi notu ile kredi almanız gerektiğini, bu krediyi onaylatma şansınızın daha düşük olduğunu veya onaylanabileceğini ancak yüksek faiz oranlarıyla alabileceğinizi hayal etmeye çalışın. Aynı şey kredi kartı başvurusu yaptığınızda da geçerli. Kredi kartı veren şirketler veya kredi kartı veren bankalar başvurunuzu onaylatmadan önce kredi puanınıza bakarlar. Kredi notunun yüksek olması, belirli bir kredi kartını kullanarak yapacağınız her alışverişinizde, birçok özellik ve düşük faiz oranları ile en iyi kredi kartı fırsatlarını elde etme şansınızın daha yüksek olduğu anlamına gelir.

Reklam

Kredi Puanı: Nedir ve Sizinkini Ücretsiz Olarak Nasıl Alabilirsiniz?

Konut kredisi, taşıt kredisi ve diğer kredi türleri için başvuru yapıyor olsanız bile, kredi puanınız bunda çok önemli bir rol oynayacaktır


Konut kredisi, taşıt
kredisi ve diğer kredi türleri için başvuru yapıyor olsanız bile, kredi puanınız bunda çok önemli bir rol oynayacaktır. Bu nedenle kredi notunuzun yüksek olması ve bu şekilde devam etmesi ya da yükseltilmesi çok önemlidir.

Her şeyden önce, bir kredi puanının gerçekte ne olduğunu anlamalısınız. Kredi notu 300’den 850’ye kadar üç haneli bir sayıyı temsil edecektir. Bu rakam, onların faturalarını ödeyip ödememe olasılığınızın hesaplanmasını temsil edecektir. Bu, kredi puanınız yüksekse, alacaklılar faturalarınızı veya kredinizi ödeyeceğinizden emin olacakları anlamına gelir.

Amerika Birleşik Devletleri’nde FICO veya Fair Isaac Corporation, ülkedeki en iyi bilinen kredi puanı modelidir


Amerika Birleşik Devletleri’nde
FICO veya Fair Isaac Corporation, ülkedeki en iyi bilinen kredi puanı modelidir. FICO tarafından geliştirilen bir formül kullanarak kredi puanınızı hesaplarlar. Sistem, öncelikle tüm ülke genelinde kredi endüstrileri ve tüketici bankacılığı endüstrileri tarafından kullanılmaktadır.

Bir yanıt yazın