Kredi kartı teklifiyle nasıl başa çıkılır?

Bakiyesi olan biriyseniz, kredi kartı teklifi şu anda aklınıza gelen en önemsiz şey olabilir. Kredi kartı teklifi, ne kadar cazip ve uygun görünürse görünsün, bankaların, büyük mağazaların ve benzin şirketlerinin sizin için verdiği en pahalı krediler olabilir.

Reklam

Bazen kredi kartının cazibesine kapılmamak için ne kadar çabalarsanız çabalayın, maddi istekler bazen zihnin iradesinden daha güçlü olabiliyor. Kredi kartlarının sunduğu rahatlık ve eğlenceye karşı ne kadar direnseniz de kendinizi şımartmaktan kendinizi alamıyorsunuz. Ve kredi kartı düzenleyicisi size bir kart sunduğu anda, onaylanmasını ve hoşunuza giden ürün ve hizmetler için ödeme yapmak için onu kullanmak için sabırsızlanırsınız.
Kredi limitinizi aşmamak için artık ne zaman direneceğinizi bilmeli ve kredi kartlarının sunduğu kolaylıklardan yararlanmalısınız. Hizmet sağlayıcının veya mağaza satıcısının kartınızı veren kuruluşa olan borcunuzdan ne kadar topladığını bildiğinizden, ödeyemeyeceğinizi düşündüğünüz şeyleri harcamanıza izin vermemelisiniz. Veya, şimdiye kadar, her seferinde minimum bir miktar ödediğiniz sürece, her ay borcunuzu nasıl ödeyeceğinizi öğrenmelisiniz çünkü kredi kartının sunduğu şey budur: sonunda borçlu olduğunuz bakiyenin faizi faturanız her geldiğinde tam bakiyeyi ödemezseniz, her dönemin.

Reklam

Kredi kartı teklifiyle nasıl başa çıkılır?

Kredi kartı tekliflerine “hayır” demekte sorun yaşıyorsanız, kendinizi başka bir uzlaşmaya varmaktan alıkoymanın en etkili yolu, kredi kartı düzenleyicilerinin onlarla gerçekleştirdiğiniz işlemden ne kadar kazandığını gösteren bir miktar doğruluk serumudur


Kredi kartı tekliflerine
“hayır” demekte sorun yaşıyorsanız, kendinizi başka bir uzlaşmaya varmaktan alıkoymanın en etkili yolu, kredi kartı düzenleyicilerinin onlarla gerçekleştirdiğiniz işlemden ne kadar kazandığını gösteren bir miktar doğruluk serumudur. Kredi kartı neredeyse paha biçilemez bir kampanya kolaylığı sunsa da şunu bir düşünün: Kredi kartı veren kişiler, kartı verdikleri kişilerden yüksek kazanç elde ediyor. Temel olarak, kredi kartının sunduklarının karşılığı, yüksek faiz oranıdır. Kolay kredi kartının sunduğu kolaylıklar bazen artık yalnızca kredi kartlarının faizine kadar değil, aynı zamanda verilen her kredi kartı için bankanın kazandığı hesapların büyük kısmından da yükseliyor.

Kredi kartı teklifinin bir parçası olarak yıllık ücret alan şirketler de var. Ancak bu şirketlerin çoğu bazen geç ücretler, limit aşım ücretleri ve diğer “çeşitli” ücretler alır ve kredi kartı hamili bunu genellikle hizmet ücretinin bir parçası sanır. Şimdi, tüccarın ücretini her ödediğinizde veya hizmet sağlayıcılara ücretleri her ödediğinizde şirketlerin karına gerçekten ne kadar “katkıda bulunduğunuzu” bilseniz de kredi kartının sunduklarına karşı kör olur muydunuz?

Ne yapabilirsin


Ne yapabilirsin

Alışılmış müsamahadan kredi kartı teklifinden kurtulmak mı istiyorsunuz? Sürekli yanıltıcı vaatlerden ve bunaltıcı kredi kartı tekliflerinden uzaklaşmanıza yardımcı olabilecek bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz. Belirli bir kredi kartının sunduğu imkanlara kapılmadan önce, bir kredi kartı başvurusu doldurmanın amacının ne olduğunu ve buna neden ihtiyacınız olduğunu ve başka bir kart sahibi olmanın koşullarına uyabileceğinizden ne kadar emin olduğunuzu düşünün. . İhtiyaçlarınız gerçekten bir kredi kartı gerektiriyorsa, o zaman kendi durumunuza en uygun olan en uygun türü aramalısınız. Bazen sunduklarına göre kredi kartları için alışveriş yapmak yeterli olmaz. Çoğu zaman, kartı almadan önce kredi kartının sunduğu koşulları anlamak işe yarar. Ayrıca, aldığınız kredi kartı tekliflerinde görünebilecek şartlara ve ücretlere ilişkin açıklamaları incelemek için zaman ayırmalısınız.

Gerçekten çok sayıda kredi kartı teklifine “hayır” diyemeyen bir kişiyseniz, faiz ve masrafların olabildiğince düşük olması için faturaları zamanında ödemeyi öğrenmelisiniz


Gerçekten çok sayıda
kredi kartı teklifine “hayır” diyemeyen bir kişiyseniz, faiz ve masrafların olabildiğince düşük olması için faturaları zamanında ödemeyi öğrenmelisiniz. Masrafları karşılaştırabilmeniz için satış makbuzlarının kopyalarını saklarken aylık beyanları okumak da işe yarar.
Gerçekten de kredi kartına sahip olmak tüketicinin ruhuna işlemiş durumda. Bu nedenle insanların kredi kartı sahibi olmanın sorumluluklarını net bir şekilde anlamaları ve kredi kartının sunduklarına göre varsayımlarda bulunmamaları zorunludur.

Bir yanıt yazın