Kredi Puanları: Ne Hakkında ve İyi Bir Kredi Puanı Yapan Nedir?

Kendinizi bir araba kredisi için başvurduğunuzu hayal edin, paranız var ve krediyi vadesinden önce geri ödemek için doğru işe sahipsiniz. Ancak, doğru işe ve bunun için paraya sahip olsanız bile, krediniz hala onaylanmadı. Bu, nedenini merak etmenize neden olacak.

Reklam

Amerika Birleşik Devletleri’nde para sahibi olmak ve yüksek maaş almak her şey değildir. Günlük yaşamınızda önemli bir etkisi olacak önemli bir şeyi göz önünde bulundurmalısınız. Bu önemli şey, bankalar ve kredi kartı şirketleri gibi alacaklılar tarafından, onlardan ödünç aldığınız şeyi muhtemelen geri ödeyip ödemeyeceğinizi belirlemek için kullanılır. Bu önemli şeye kredi puanı veya kredi notunuz denir.

Reklam

Kredi Puanları: Ne Hakkında ve İyi Bir Kredi Puanı Yapan Nedir?

Geçmişte faturalarınızı veya kredilerinizi ödemede geciktiyseniz, kredi puanınızın düşük olmasını beklemelisiniz


Geçmişte faturalarınızı veya
kredilerinizi ödemede geciktiyseniz, kredi puanınızın düşük olmasını beklemelisiniz. Kredi geçmişinizle ilgili her şey, yüksek bir kredi puanı alıp almayacağınızı belirleyecektir. Bu nedenle, borç aldığınız alacaklılardan olumsuz bir kredi raporu almamak için bu faturaları veya kredileri zamanında kapatmanız önemlidir.

Örneğin, kredi kartı faturalarınızı ödemeniz uzun zaman aldıysa, kredi kartı şirketi, kredi raporlama kuruluşlarına faturalarınızı zamanında ödemediğinizi veya hala borcunuz olduğunu belirten bir rapor düzenleyecektir. şirketlerine ödemek zorunda oldukları borçtur. Bu da kredi puanınızın düşmesine neden olacaktır.

Kredi puanlarının günümüz toplumunda çok önemli olduğu gerçeğini anlamalısınız


Kredi puanlarının günümüz
toplumunda çok önemli olduğu gerçeğini anlamalısınız. Telefon şirketleri bile artık aylık telefon faturalarını ödeyip ödemeyeceklerini belirlemek için gelecekteki abonelerinin kredi puanlarına bakıyor. Kötü bir kredi puanıyla, evinize bir telefon hattı bağlamak bile zor olabilir.

Bankalar ve kredi kartı şirketleri gibi borç verenler de kredi veya kredi kartı için onaylanıp onaylanmayacağınızı belirlemek için kredi puanınıza bakar. Kredi notunuzun yüksek olması size birçok kredi fırsatı açacaktır. Kredi notu yüksek olan kişiler hem düşük faizli kredi kartı başvurusu hem de düşük faizli kredi başvurusu yaparken çok daha kolay zaman geçirirler. Bunun nedeni, alacaklıların borçlarını zamanında ödeyeceklerinden emin olmalarıdır.

FICO veya Fair Isaac Corporation, kredi puanınızın hesaplanması açısından yaygın olarak kullanılan şirkettir


FICO veya Fair
Isaac Corporation, kredi puanınızın hesaplanması açısından yaygın olarak kullanılan şirkettir. FICO puanı 300 ile 850 arasında değişmektedir. Puanınız ne kadar yüksekse, düşük faizli kredi ve kredi kartlarına o kadar kolay ulaşabilirsiniz. Amerika Birleşik Devletleri’nde, 725.660 FICO puanı, kredi değerliliği için bir kırılma noktası olarak kabul edilir. Kredi puanınızda bu sayıya sahip olmak, krediye layık bir kişi olma yolunda sadece başlangıç ​​sayısıdır.

Daha yüksek rakamlara ulaşmak için tüm borçlarınızı zamanında ödemeniz gerekmektedir. Bunun anlamı, evinizde ne kadar kredi veya fatura varsa, kredi puanınızda puan kazanmak için ödemeniz gerektiğidir. Bunu yapmazsanız, kredi puanınız düşmeye devam edecek ve ayrıca sizi çok daha büyük bir borç içinde bırakacaktır.

Her zaman iyi bir kredi puanına sahip olmanın bir zorunluluk olduğunu unutmayın


Her zaman iyi
bir kredi puanına sahip olmanın bir zorunluluk olduğunu unutmayın. 725 kredi puanınız varsa, krediye layık bir kişi olma yolundasınız. Puanınızı artırın ve mümkün olan en iyi kredi ve kredi kartı fırsatlarına erişin.

Bir yanıt yazın