Kötü Kredi Puanı: Bunu Düzeltmenin Etkili Yolları

İyi bir kredi notuna sahip olmak günümüz dünyasında her şey demektir. Hayatı olabildiğince rahat ve kolay yaşamak için sahip olmanız gereken bir şey. Bu nedenle birçok kişi, iyi bir kredi notuna sahip olmak ve kötü bir kredi notuna düşmelerini önlemek için çok çalışmaktadır.

Reklam

Şimdi de iyi bir kredi notuna sahip olarak ne gibi faydalar sağlayabileceğinizi soruyorsunuz. Her şeyden önce, iyi bir kredi puanı, başvurduğunuz krediyi alma şansınızı artırabilir ve ikinci olarak, iyi bir kredi puanı gerektiren bazı iş ve programları almanıza yardımcı olacaktır. Bunlar, iyi bir kredi puanına ihtiyaç duymanızın iki ana nedenidir.

Reklam

Kötü Kredi Puanı: Bunu Düzeltmenin Etkili Yolları

Ancak, geçmişte kötü bir kredi notunuz varsa, şimdi tekrar nasıl iyi bir kredi notu alabileceğinizi veya kredi notunuzu nasıl düzeltebileceğinizi soruyorsunuz


Ancak, geçmişte kötü
bir kredi notunuz varsa, şimdi tekrar nasıl iyi bir kredi notu alabileceğinizi veya kredi notunuzu nasıl düzeltebileceğinizi soruyorsunuz. Kötü bir kredi puanınız varsa, kredi puanınız çok daha kötüye gitmeden önce bunu mümkün olan en kısa sürede düzeltmeniz gerekeceğini anlamak önemlidir.

Kötü kredi puanını onarmak, sabırlı olmanızı ve biraz da şans gerektirecektir. Hayatı hem sizin hem de aileniz için biraz daha kolay ve rahat yaşayabilmeniz için yapmanız gereken bir şeydir. Kötü olan kredi notunuzu bir an önce düzelterek, ileride önünüze çıkacak büyük fırsatları bir daha asla kaçırmazsınız.

Devam etmeden ve kötü kredi puanınızı düzeltmeye başlamadan önce, öncelikle kredinin neyle ilgili olduğunu anlamanız gerekir


Devam etmeden ve
kötü kredi puanınızı düzeltmeye başlamadan önce, öncelikle kredinin neyle ilgili olduğunu anlamanız gerekir. Hayatınızı nasıl etkileyebileceğini bilmelisiniz. Örneğin, bir krediye ihtiyacınız varsa, borç verenler, kredi için onaylanıp onaylanamayacağınızı belirlemek için kredi notunuza bakacaktır. İyi bir kredi notu, borç verenlere kredilerinizi vadesinde veya öncesinde ödemenizi ve böylece başvuracağınız krediyi ödeyebilmenizi sağlayacaktır. Aynı durum kredi kartı başvurusu yaparken de geçerlidir.

Artık iyi bir kredi notuna sahip olmanın ne demek olduğunu bildiğinize göre, yapmanız gereken bir sonraki şey kredi notunuzun iyi olup olmadığını belirlemektir. Şaşırtıcı bir şekilde, pek çok kişi kredi notunun iyi mi yoksa kötü mü olduğunu bilmiyor. Kredi puanınızı öğrenmek için, bunu birkaç kredi raporlama kurumundan isteyebilirsiniz. Kredi notunuzun ne kadar olduğunu ve ne kadar kredi riskine sahip olduğunuzun sayısal bir göstergesini size sunabileceklerdir.

Gösterge, puanınızın yüksek olduğunu söylüyorsa, bu iyi bir kredi puanınız olduğu anlamına gelir, puanınız düşükse, o zaman kredi puanınızın kötü olduğunu gösterir ve onaylanmanız çok daha riskli olacaktır


Gösterge, puanınızın yüksek
olduğunu söylüyorsa, bu iyi bir kredi puanınız olduğu anlamına gelir, puanınız düşükse, o zaman kredi puanınızın kötü olduğunu gösterir ve onaylanmanız çok daha riskli olacaktır. krediler.

Yani, eğer kötü bir kredi notunuz varsa, kredi notunuzu yükseltmek için yapmanız gereken ilk şey eski borçları halletmek. Tüm eski borçlarınızı ödeyerek, alacaklıların kredi raporlama kuruluşlarına olumsuz bildirimde bulunmalarını durduracaktır.

Kredi notunuzun olduğundan daha kötüye gitmesini önlemek için yapmanız gereken ilk şey budur


Kredi notunuzun olduğundan
daha kötüye gitmesini önlemek için yapmanız gereken ilk şey budur. Olumsuz kredi raporlarının kaynağını keserek, iyi bir kredi puanı alma yolunda emin adımlarla ilerleyeceksiniz.

Ancak, tüm borçlarınızı ödemeniz, anında iyi bir kredi notu alacağınız anlamına gelmez. Bunun daha da kötüleşmesini engelleyeceğini unutmamalısın. Eski kötü kredi puanınız hala orada olacak. Dolayısıyla, bir sonraki adım, kredi notunuzla ilgili bazı olumlu raporlar hazırlamanın yollarını aramaya başlamak olacaktır.

Bunu, teminatlı kredi kartı gibi kredi notu kötü olan kişiler için tasarlanmış bir kredi kartına başvurarak yapabilirsiniz


Bunu, teminatlı kredi
kartı gibi kredi notu kötü olan kişiler için tasarlanmış bir kredi kartına başvurarak yapabilirsiniz. Ayrıca yeni bir tasarruf hesabı veya çek hesabı açmaya başlamalısınız. Olumlu bir kredi raporu oluşturabilmeniz için bakiyenizi zamanında ödemeniz gerektiğini daima unutmayın.

Sonunda, eski kötü kredi puanınız zamanla sona erecek. Borçlarınızı her zaman zamanında ödemeye devam edin ve kredi geçmişiniz geçmişte olduğundan daha iyi görünecektir. Ancak, olumsuz raporlarla eski kredi raporunuzun süresinin dolması genellikle 5 ila 7 yıl sürecektir. Bu nedenle sabır çok önemlidir.

Sabırla, zamanla kredi puanınızın yükseleceğini ve geçmişte aldığınız olumsuz raporlardan kurtulacağınızı göreceksiniz


Sabırla, zamanla kredi
puanınızın yükseleceğini ve geçmişte aldığınız olumsuz raporlardan kurtulacağınızı göreceksiniz. İyi bir kredi notuna sahip olmaya devam etmek için borçlarınızı zamanında ödemeye devam etmeyi her zaman unutmayın.

Bir yanıt yazın