Kredi Raporunda Yüksek FICO Puanı Olumlu Yanıtlar Aldı

Hayatı hızlı şeritte mi yaşıyorsunuz? Ve tüm harcamalarınıza yetişmekten bıktınız mı? Hayat böyledir, bazen istediğini alırsın, bazen de alamazsın. Ve bu hayatın bir gerçeği olduğuna göre, hayatınızı iyileştirmek için yapabileceğiniz bir şey var mı?

Reklam

Çaresiz olma; dünyanın sonu değil. Günlük hayatınıza devam ederken masraf yapmanız çok doğal. Özellikle de şu anda, ihtiyacınız olan bir ürünün neredeyse her fiyatı yükseliyor. İnsanların kredileri, kredi kartlarını ve diğer kredi işlemlerini daha çekici bulmasının bir nedeni de budur.

Reklam

Kredi Raporunda Yüksek FICO Puanı Olumlu Yanıtlar Aldı

Kredi içeren işlemlere başvurmak o kadar kolay değil, kredi raporunuza göre iyi bir kredi notuna sahip olmanız gerekecek


Kredi içeren işlemlere
başvurmak o kadar kolay değil, kredi raporunuza göre iyi bir kredi notuna sahip olmanız gerekecek. Kredi raporunuz, kredi puanınızı tutar veya resmi olarak FICO puanı olarak bilinir.

Kredi başvurusunda bulunan her kişinin FICO puanı çok önemlidir. Bu, herhangi bir şirketin kredi başvurunuzu onaylaması için genellikle belirleyici faktördür. Bu, uygun olup olmadığınızı belirleyecektir.

FICO puanınızı göz ardı etmemelisiniz


FICO puanınızı göz
ardı etmemelisiniz. Bu, en başından itibaren tüm kredi işlemlerinizi iyi bir şekilde halletmeniz ve faturanızı zamanında ödemeniz gerektiği anlamına gelir. Hayatınızı böyle yaşıyorsanız, yüksek bir FICO puanı bekleyebilirsiniz. Yüksek bir kredi puanına sahip olmak, teminatlı krediler, kredi kartları ve benzerlerini alma konusunda büyük şansınız olduğu anlamına gelir.

Yüksek bir FICO puanı, alacaklılar için düşük riskli olduğunuzu gösterir, bu da size bir kredi (veya herhangi bir kredi işlemi) verdiklerinde, borçlarınızı zamanında ödeyebileceğiniz anlamına gelir.

FICO puanlarının farklı aralıkları vardır


FICO puanlarının farklı
aralıkları vardır. 500-559 puan aldıysanız, puanınızı yükseltmeye başlamanız gerektiği anlamına gelir. 560-619 puanları kredi alma konusunda büyük sıkıntılar yaşar ve iyi bir puana sahip olabilmeniz için 675-699 puan almanız gerekir. 700-719 arası puanlar, finansman koşulları söz konusu olduğunda olumlu bir yanıt bekleyebilir. FICO puanları 720-850 arasında olan insanlar için, sizin için büyük bir alkış, çünkü en iyi puanı aldınız; herhangi bir kredi vadesine başvururken kesinlikle sıkıntı yaşamazsınız.

Farklı puan aralığının yanı sıra, FICO puanı beş kategoriye ayrılır: ödeme geçmişi, kredi geçmişinin uzunluğu, sahip olunan tutarlar, yeni kredi ve kullandığınız kredi türü. Bu kategorilerin kredi puanlarınızla doğrudan bir ilişkisi vardır.

Kredi raporunuz perakende hesaplar, kredi kartları, ipotekler, taksitli krediler, ödenmemiş hesaplar, iflas gibi bilgileri ve (kredili) geçmişinizle ilgili diğer ilgili bilgileri içerecektir


Kredi raporunuz perakende
hesaplar, kredi kartları, ipotekler, taksitli krediler, ödenmemiş hesaplar, iflas gibi bilgileri ve (kredili) geçmişinizle ilgili diğer ilgili bilgileri içerecektir. Yalan söyleyemezsin çünkü kayıtlar senin uygunluğunu kanıtlayan delillerdir.

Bununla birlikte, kredi raporunuzda yer alan bazı bilgilerin o kadar doğru olmadığı zamanlar da vardır, bu nedenle kayıtlarınızın güncellenmesi için yılda en az bir kez destekleyici belgelerinizle birlikte büroya danışmanız gerekir.

Büroyu ziyaret etmekte özgürsünüz


Büroyu ziyaret etmekte
özgürsünüz. Aslında, bilinen üç büro kredi raporları toplar. Bunlar Experian, Equifax ve TransUnion’dur.

FICO puanı, kredi puanınızdır ve unutmayın, lehinize herhangi bir başvuru olması için yüksek bir puan almanız gerekir. Harcamalarınızı karşılamanın en iyi yollarından biri kredidir, bu nedenle yüksek bir FICO puanı almanız şarttır. Mali durumunuzdan sorumlu olun.

Bir yanıt yazın